Premier League: Kuszczak w bramce, Man Utd wygrywa

Bardzo dobrze 2011 rok zaczął się dla Tomasza Kuszczaka i Manchesteru United. W inaugurującym spotkaniu 21. kolejki Premier League Czerwone Diabły pokonały West Bromwich Albion 2:1. Między słupkami MU stanął polski bramkarz.

Bartosz Zimkowski

Niespodziewanie między słupkami Czerwonych Diabłów stanął Tomasz Kuszczak. Sir Alex Ferguson w tym sezonie ani razu nie dał szansy gry w podstawowym składzie polskiemu bramkarzowi. Ponadto Kuszczak wypromował się grając w West Bromwich Albion. Dla niego był to sentymentalny powrót.

2011 rok świetnie zaczął się również dla Wayne'a Rooney'a. Anglik strzelił pierwszą (!) bramkę z gry w tym sezonie. Już w trzeciej minucie pokonał Scotta Carsona uderzeniem głową. Asystował mu w tej sytuacji Patrice Evra.

Niecały kwadrans później był już remis. Kuszczak nie miał żadnych szans przy strzale Jamesa Morrisona. Pomocnik WBA uderzył z 17. metrów. W pierwszej połowie obie drużyny miały sytuacje do wyjścia na prowadzenie. Najczęściej kończyły się one strzałami niecelnymi. Gospodarze powinni jeszcze dostać rzut karny za niezgodną z przepisami interwencję Gary'ego Neville'a.

Tuż po zmianie stron Chris Brunt uderzył minimalnie niecelnie. Po chwili także Paul Scharner miał okazję do zdobycia gola, lecz i tym razem piłka nie poleciała w światło bramki. Kwadrans po zmianie stron Ferguson zdecydował się na dwie zmiany. Wpuścił m.in. Javiera Hernandeza, który zastąpił Dimitara Berbatova.

Tymczasem Rio Ferdinand spowodował rzut karny i The Baggies mieli idealną okazję do wyjścia na prowadzenie. Do piłki podszedł Peter Odemwoingie, ale fatalnie spudłował i wciąż był remis 1:1. Utrzymał się do 75. minuty, gdy Carson musiał wyjąć futbolówkę z siatki po uderzeniu głową Hernandeza.

MU ostatecznie wygrało 2:1, odnosząc dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Dla Kuszczaka był to pierwszy mecz w Premier League w tym sezonie, dla Rooney'a pierwsza bramka z gry w bieżących rozgrywkach, a dla WBA czwarta z rzędu porażka.

West Bromwich Albion - Manchester United 1:2 (1:1)
0:1 - Rooney 3'
1:1 - Morrison 14'
1:2 - Hernandez 75'

WBA: Carson - Cech, Pablo (71' Tchoyi), Morrison, Brunt, Reid (64' Zuiverloon), Thomas, Dorrans, Mulumbu (90 +4' Fortune), Scharner, Odemwingie.

Man Utd: Kuszczak - Neville (71' Fabio Da Silva), Evra, Ferdinand, Vidic, Anderson, Carrick, Fletcher, Obertan (60' Gibson), Berbatov (60' Hernandez), Rooney.

Żółte kartki: Brunt (WBA) oraz Fabio, Hernandez, Vidic (Man Utd).

Sędzia: C.Foy.