FA Cup: Cały mecz Rasiaka

W sobotnie popołudnie rozegrano trzecią rundę FA Cup, w której 90 minut w barwach Southampton wystąpił Grzegorz Rasiak. Święci pokonali na St Mary's Stadium Leicester City 2:0. Natomiast niespodziewanie na Ewood Park przegrało Blackburn Rovers ulegając Coventry City aż 1:4. Ale nie była to jedyna niespodzianka tego dnia.

Bartosz Zimkowski

Rasiak tym razem wyszedł w podstawowym składzie Świętych i u jego boku zagrał Bradley Wright-Phillips. Jednak to nie napastnicy zdobywali tego dnia bramki dla Southampton. Najpierw trafił Andrew Surman, a następnie George Vignal. Obrońca Świętych strzelił gola bezpośrednio z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Rasiaku. Southampton ustaliło wynik w pierwszej połowie i kontrolowało przebieg spotkania. Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział Bartosz Białkowski. Także całe spotkanie na rezerwie spędził Bartosz Ślusarski. Jego zespół - Blackpool grał na wyjeździe z Barnsley i długo prowadził 1:0. Jednak między 78., a 81. minutą beniaminek The Championship stracił dwa gole i ostatecznie przegrał 1:2.

Dużą niespodzianką zakończyło się spotkanie na Ewood Park. Jeden z czołowych klubów Premiership - Blackburn Rovers musiał uznać wyższość drugoligowego Coventry City. SkyBlues pokonali rywali aż 4:1, ale nie była to pierwsza taka sensacja ze strony Coventry. Zespół ten kilka miesięcy temu pokonał na Old Trafford w meczu Carling Cup Manchester United. Tymczasem beniaminek Premiership - Birmingham City przegrał z trzecioligowym Huddersfield Town 1:2. Blues mogą się już skupić tylko na utrzymaniu w lidze, bowiem odpadli także i z Pucharu Ligi. Odpadł inny zespół z Premiership - Bolton Wanderers. Kłusaki zagrały w rezerwowym składzie z przedstawicielem The Championship - Sheffield United i przegrały 0:1. Sensacyjnie przegrał również na Goodison Park Everton. The Toffees musieli uznać wyższość zespołu Legue One - Oldham Athletic. Jedyna bramka padła w 45. minucie i zdobył ją Gary McDoland.

Tymczasem zwycięstwo wymęczyła drużyna Chelsea Londyn, która w dosyć mocnym składzie wygrała na Stamford Bridge z drugoligowym Quenns Park Rangers 1:0. Jedyna bramka padła w 28. minucie, kiedy strzał Claudio Pizarro odbił się od słupka, a następnie od ofiarnie interweniującego bramkarza - Lee Campa i wpadł do siatki QPR. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w meczu.

W ostatnim sobotnim meczu III rundy FA Cup, Manchester United pokonał na wyjeździe Aston Villę 2:0. Bramki padały w samej końcówce meczu i najpierw gola zdobył Cristiano Ronaldo, a kilka minut później rezerwowy tego dnia Wayne Rooney. Tym razem nawet na ławce rezerwowych zabrakło Tomasza Kuszczaka, a między słupki wrócił Edwin Van der Sar.