Puchar Francji: Girondins Bordeaux za burtą, drużyna Krychowiaka gra dalej

Stade Reims z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonało Clermont Foot i awansowało do 1/8 finału Pucharu Francji. W kolejnej fazie rozgrywek nie zobaczymy już natomiast dwóch drużyn z czołowej dziesiątki tabeli Ligue 1.

Piotr Robaczyński

W 1/8 finału nie zagrają piłkarze Girondins Bordeaux. Podopieczni Jeana Tigany musieli uznać wyższość broniącego się przed spadkiem z Ligue 2 zespołu Angers. Gola na wagę awansu strzelił dla gospodarzy 26-letni pomocnik Sebastien Renouard.

Niespodziewanie ze znacznie niżej notowanym rywalem przegrali również gracze Stade Brest. O losach rywalizacji z grającą w piątej lidze drużyną Chambery zadecydowały dopiero rzuty karne. W regulaminowym czasie gry kibice nie oglądali bramek, a w dogrywce obie strony zdołały strzelić jednego gola.

W barwach Stade Reims 90 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak. Jego zespół zmierzył się na wyjeździe z innym drugoligowcem - Clermont Foot. Goście zdołali już w pierwszej połowie trzykrotnie posłać piłkę do siatki, a po przerwie utrzymali korzystny rezultat. Wygrali 3:1, rewanżując się za grudniową porażkę na Stade Auguste Delaune w rozgrywkach ligowych.