Puchar Francji: Zespół Krychowiaka sprawił niespodziankę

4. drużyna w tabeli Ligue 1 - Stade Rennes nie zagra w 1/4 finału Pucharu Francji. Zgodnie z oczekiwaniami do kolejnej rundy rozgrywek awansowali natomiast piłkarze FC Lorient.

W tym artykule dowiesz się o:

Rennes musiało uznać wyższość drugoligowego zespołu Stade Reims. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, choć goście w drugiej połowie prowadzili już 3:1. Remis dla faworyta uratował rezerwowy Jerome Leroy. Na początku dogrywki gracze Reims ponownie pokonali Johanna Carrasso i tym razem utrzymali korzystny rezultat. W składzie Reims tym razem zabrakło Grzegorza Krychowiaka, który otrzymał czerwoną kartkę w ostatnim ligowym meczu z FC Istres.

W 1/4 finału zagrają także piłkarze FC Lorient. Podopieczni Christiana Gourcuffa pewnie pokonali na własnym stadionie drugoligową drużynę FC Metz. Na Stade du Moustoir kibice do przerwy nie oglądali bramek, ale w drugiej części gry gospodarze nie dali już szans rywalowi i strzelili trzy gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec Lorient w tym sezonie - Kevin Gameiro.