Anglia: Czterech Polaków na boisku

Czterech polskich zawodników pojawiło się w sobotnich meczach ligi angielskiej. To był zły dzień dla bramkarzy, ponieważ Wojciech Szczęsny i Artur Krysiak puścili po cztery bramki, a ich zespoły nie wygrały.

Bartosz Zimkowski

W Premier League wspomniany Wojciech Szczęsny nie zatrzymał Newcastle United. Arsenal Londyn zremisował na St James Park 4:4, chociaż do 69. minuty prowadził 4:0. Polski bramkarz dwa gole przepuścił po strzałach z rzutów karnych.

W The Championship od pierwszej minuty na murawie zameldowali się Radosław Majewski oraz Tomasz Cywka. Pierwszy z nich wystąpił w pojedynku Nottingham Forest - Watford. Reds wygrali 1:0 za sprawą gola z pierwszej minuty. Majewski przebywał na boisku do 79. minuty i dostał w tym czasie żółtą kartkę. Z kolei Cywka grał pełne spotkanie Portsmouth - Derby County, które zakończyło się remisem 1:1. Młody zawodnik został ukarany żółtą kartką.

W League One szansę gry po dwumiesięcznej przerwie dostał Artur Krysiak. Polski golkiper meczu z Huddersfield Town nie będzie miło wspominał. Rywale wygrali aż 4:1. W barwach Charltonu Athletic nie wystąpił Paweł Abbott. Zabrakło go nawet na ławce rezerwowych.