Sparing Śląska: Pierwsza porażka WKS-u

Pierwszej porażki podczas zimowego okresu przygotowawczego doznali piłkarze Śląska Wrocław. W niedzielę w drugim meczu na Cyprze wrocławianie przegrali z FC Sloboda Point Sevojno.

Artur Długosz

W niedzielę piłkarze Śląska Wrocław rywalizowali z FC Sloboda Point Sevojno. To piąta drużyna serbskiej ekstraklasy. Ten klub pod tą nazwą występuje od niedawna, bo od 1 lipca 2010 roku. Wtedy to powstał w wyniku fuzji FK Sloboda Uzice z FK Sevojno Point. W tegorocznych rozgrywkach w ekstraklasie serbskiej klub jest beniaminkiem. Na testach w tej drużynie przebywa znany z występów w Legii Warszawa Dong Fangzhuo.

Wyjściowy skład WKS-u nie różnił się zbytnio od tego w jakim zielono-biało-czerwoni rozpoczęli poprzedni sparingowy mecz - w wyjściowym składzie Orest Lenczyk zdecydował się na trzy zmiany. Już po trzydziestu minutach "Nestor" polskich trenerów postanowił zmienić skład i dokonał ośmiu zmian. Kolejne takiego typu roszady nastąpiły po godzinie gry, a kolejne na trzydzieści minut przed końcem potyczki.

Wracając jednak do samego meczu - od początku zaatakowali piłkarze z Polski. Zawodnicy WKS-u wypracowali sobie okazje strzeleckie, lecz nie zdołali ich wykorzystać. Najbliżej zdobycia gola był Łukasz Gikiewicz po uderzeniu którego piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką.

Gdy wrocławianie atakowali to ich rywale nie mogli zbytnio zagrozić bramce Mariana Kelemena. Piłkarze Śląska natomiast dalej marnowali stworzone sobie okazje. Druga połowa także zaczęła się od dobrej sytuacji dla podopiecznych Oresta Lenczyka - znów niewykorzystanej, a takie okazje, jak mówi piłkarskie przysłowie, się mszczą. Tak było i w tym meczu. W 63. minucie Serbowie wyprowadzili kontrę po której piłka ugrzęzła w bramce strzeżonej przez Rafała Gikiewicza. W kolejnych minutach sytuacja na boisku się nie zmieniała, lecz to zawodnicy FC Sloboda podwyższyli prowadzenie. Uczynił to były Legionista, Chińczyk Fangzhuo. W końcówce spotkania napastnik drużyny z Wrocławia, Cristian Omar Diaz nie wykorzystał jeszcze sytuacji sam na sam. W taki sposób wrocławianie przegrali pierwszy mecz w zimowym okresie przygotowawczym.

Był to drugi mecz sparingowy Śląska podczas zgrupowania na Cyprze. Na początku zawodnicy WKS-u zremisowali z białoruskim Dynamem Mińsk 2:2. W trakcie trwania zgrupowania podopieczni trenera Oresta Lenczyka zmierzą się jeszcze z rumuńskim Otelul Galati, rosyjskim FK Ural Sverdlovskaya Oblast i czeską Viktorią Pilzno.

FC Sloboda Point Sevojno - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
1:0 - Tanusev 63'
2:0 - Fangzhuo 84'

Skład Śląska Wrocław:

Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Spahić - Madej, Kaźmierczak, Elsner, Mila - Łukasz Gikiewicz - Jezierski.

Od 30. minuty: Rafał Gikiewicz - Szewczuk, Menzel, Łukasiewicz, Pawelec - Gancarczyk, Dudek, Elsner, Madej - Jezierski, Więzik.

Od 60. minuty: Rafał Gikiewicz - Szewczuk, Menzel, Łukasiewicz, Pawelec - Marek Gancarczyk, Dudek, Sztylka, Abramowicz (75' Sobota) - Ćwielong, Diaz.