Ligue 1: Zwycięstwa faworytów

W sobotę cenne trzy punkty wywalczyli piłkarze Olympique Marsylia i Olympique Lyon. Faworyci nie zawiedli także w niedzielę, niżej notowanych rywali pokonały Lille OSC oraz Stade Rennes.

W tym artykule dowiesz się o:

Zawodnicy Lille OSC od początku pojedynku z Tuluzą regularnie stwarzali zagrożenie pod bramką rywala. Przez 38 minut gości przed utratą gola uchronił znakomicie spisujący się golkiper Matthieu Valverde. Obronił także mocny strzał Moussy Sow, ale przy dobitce Gervinho był już bezradny, przed przerwą zespół Ludovica Obraniaka objął prowadzenie. Później zagrał wyjątkowo dobrze w defensywie, nie dopuszczając rywala do pola karnego. Gracze Tuluzy przez 90 minut nie oddali ani jednego celnego strzału i musieli uznać wyższość lidera, wynik na 2:0 ustalił w końcówce Tulio De Melo. Reprezentant Polski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, dostał szansę gry dopiero w 89. minucie (boisko opuścił Sow).

Ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Stade Rennes. Podopieczni Frederica Antonettiego w starciu z OGC Nice do przerwy remisowali z niżej notowanym przeciwnikiem, ale w drugiej połowie udokumentowali swoją przewagę dwoma trafieniami. Najpierw Davida Ospinę pokonał Victor-Hugo Montano, który wykończył akcję precyzyjnym strzałem po świetnym podaniu Jerome'a Leroya. Sześć minut później rzut karny wykorzystał Abdoulrazak Boukari, ustalając wynik meczu na 2:0. Po 23. kolejce Rennes nadal traci do lidera 5 punktów.

Na Stade Nungesser Valenciennes pewnie ograło Stade Brest 3:0. Gospodarze uzyskali bezpieczną przewagę już w 22. minucie, gdy prowadzili 2:0 po golach Davida Ducourtioux i Milana Bisevaca. Dwie asysty zanotował znakomicie dysponowany w niedzielę Gael Danic. Bezradnego rywala dobił Gregory Pujol, strzelając dziewiątego gola w tym sezonie. Komplet punktów pozwolił Valenciennes oddalić się od strefy spadkowej, zespół awansował na 12. pozycję w tabeli.