LE: Aptekarze jedną nogą już w kolejnej rundzie

W drugim czwartkowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europejskiej Bayer Leverkusen pokonał 4:0 na wyjeździe Metalistę Charków, zapewniając już sobie praktycznie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Maciej Kmita

W 23. minucie Hanno Balitsch dograł z lewego skrzydła płasko w pole karne do Ereda Derdiyoka, a reprezentant Szwajcarii uprzedził stoperów gospodarzy i skierował piłkę do siatki. Metalist najbliżej wyrównania był w 35. minucie, kiedy Taison swoją indywidualną akcję zakończył uderzeniem z ostrego kąta, po którym piłka odbiła się od słupka bramki Aptekarzy.

W drugiej części gry wicelider niemieckiej Bundesligi przypieczętował wyjazdowe zwycięstwo, po którym może być już niemal pewny gry w 1/8 finału Ligi Europejskiej. Najpierw w 72. minucie po kapitalnej dwójkowej akcji Derdiyoka z Renato Augusto ten drugi w sytuacji sam na sam przelobował Vladimira Disljenkovica. Na linii bramkowej piłkę dogonił jeszcze Cleiton Xavier, ale próbując ją wybijać, trafił nią wprost w Gonzalo Castro, któremu zapisano drugie trafienie dla Bayeru.

W ostatnich minutach gospodarze rzucili się rozpaczliwie do odrabiania strat, za co dwoma golami w odstępie kilkudziesięciu sekund pokarał ich Sidney Sam.