Wynik do przerwy - komentarze trenerów po meczu Lech Poznań - SC Braga

Piłkarze Lecha Poznań pokonali SC Braga 1:0 i są bliżsi awansu do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Domingos Paciencia uważa, że Portugalczycy mieli mecz pod kontrolą do momentu popełnienia błędu, który zadecydował o porażce. Obaj trenerzy podkreślali, że jest to dopiero połowa rywalizacji i nie można przesądzać losów awansu.

Michał Jankowski

Domingos Paciencia (trener SC Braga): Do momentu popełnienia błędu w środku pola, gdy Lech strzelił gola, kontrolowaliśmy ten mecz. Mimo wszystko uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Murawa nie była w najlepszym stanie, co miało wpływ na wynik meczu. Pogoda również nie pomagała. W końcówce byliśmy już zmęczeni, co wynikało z tego, że częściej byliśmy przy piłce. Losy awansu nie są jeszcze rozstrzygnięte, ponieważ jest to dopiero wynik do przerwy. Rewanż zagramy u siebie i myślę, że zaprezentujemy się lepiej niż w tym meczu. Popełniliśmy jeden błąd, który doprowadził do porażki.

Jose Maria Bakero (trener Lecha Poznań): Był to pierwszy mecz i pozostaje jeszcze 90 minut. Dla nas najważniejsze było zwycięstwo oraz to, aby nie stracić bramki. To nam się udało, więc jestem zadowolony. Pierwsze 15 minut było dla nas ciężkie. Musieliśmy wejść w odpowiedni rytm, a boisko nie było w najlepszym stanie. Po tym czasie nie widziałem zagrożenia ze strony Bragi, a posiadanie piłki nie jest dla mnie najważniejsze. My mieliśmy sporo sytuacji do zdobycia bramki po stałych fragmentach gry i nie tylko.