Ligue 1: Jeleń uchronił Auxerre przed kompromitacją

Piłkarze AJ Auxerre, którzy nie wygrali meczu od 14 listopada, zaledwie zremisowali z outsiderem rozgrywek Ligue 1 - AC Arles. Trzy punkty w sobotę wywalczyły m.in. Olympique Marsylia oraz Stade Brest.

W tym artykule dowiesz się o:

W starciu Olympique Marsylia z AS-Saint Etienne kibice od początku oglądali wiele sytuacji podbramkowych, ale w pierwszej fazie groźniejsze akcje ofensywne przeprowadzali goście. W 4. minucie o włos od strzelenia samobójczego gola był obrońca OM Gabriel Heinze, później bramkarza pokonał Emmanuel Riviere, jednak sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Marsylczycy idealną okazję do objęcia prowadzenia mieli w 35. minucie. Po dośrodkowaniu Lucho Gonzaleza strzelali kolejno Benoit Cheyrou i Souleymane Diawara, oba uderzenia na linii bramkowej zablokowali obrońcy.

Po przerwie wyraźną przewagę uzyskali piłkarze Olympique Marsylia. W 50. minucie Jeremie Janot kapitalnie obronił strzał głową Brandao, ale kilkanaście minut później skapitulował. Lucho w polu karnym wykorzystał znakomite podanie Andre-Pierre'a Gignaca i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza. Wynik na 2:0 podwyższył Loic Remy, który po błędzie obrońców skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości. W ostatniej minucie meczu honorowego gola dla St Etienne strzelił Christophe Landrin.

W wyjściowej jedenastce AJ Auxerre na mecz z AC Arles znalazł się tylko jeden z Polaków - Dariusz Dudka. Ireneusz Jeleń pojawił się na boisku w 46. minucie, zastąpił Frederica Sammaritano. Podopieczni Jeana Fernandeza długo nie potrafili strzelić gola najsłabszej drużynie Ligue 1, przegrywali nawet 0:1 po golu Deme N'Diaye. Dopiero w 86. minucie po asyście Junga Jo-Gook remis dla AJA uratował Jeleń. Po raz pierwszy mecz z ławki rezerwowych obejrzał 20-letni Mateusz Szczepaniak, występujący na codzień w rezerwach Auxerre.

Ponownie z dobrej strony pokazali się gracze SM Caen. W poprzedniej kolejce pokonali Girondins Bordeaux, a tym razem zremisowali z Valenciennes. Po golach Benjamina Niveta i Sambou Yatabare uzyskali bezpieczną przewagę, ale nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu do końca spotkania. Goście najpierw odpowiedzieli trafieniem Gregory'ego Pujola, a rezultat na 2:2 ustalił Steven Langil.