Boisko warunkuje grę - komentarze trenerów po meczu Lech Poznań - Polonia Warszawa

Lech Poznań przegrał z Polonią Warszawa 0:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Spotkanie stało na niskim poziomie, co trenerzy obu drużyn tłumaczyli fatalnym stanem murawy. Dla Theo Bosa był to debiut w roli szkoleniowca Czarnych Koszul.

Michał Jankowski

Theo Bos (trener Polonii Warszawa): Nie można powiedzieć, że był to piękny mecz. Dominowała twarda gra. Murawa nie pozwoliła na szybkie tempo i grę z pierwszej piłki. Druga połowa była lepsza. Udało nam się strzelić szczęśliwego gola. Mecz przypominał spotkanie Lecha z Bragą. W czwartek Lechowi udało się wygrać 1:0, a w tym meczu my byliśmy lepsi. W ostatnich 15 minutach zagraliśmy mądrze i gdybyśmy mieli więcej szczęścia to udałoby się strzelić drugiego gola. Cieszę się, że wygrałem swój pierwszy mecz i jestem pozytywnie nastawiony przed rewanżem.

Jose Maria Bakero (trener Lecha Poznań): Mecz był brzydki. Polonia dobrze zagrała w defensywie. Początek był wyrównany, a potem zaczął się wolny mecz z faulami. Wydawało się, że w drugiej połowie kontrolowaliśmy spotkanie, ale to Polonia strzeliła bramkę, chociaż nie potrafiła wymienić trzech podań. Gratuluje im zwycięstwa, ale uważam, że jest to nagroda na którą nie zasługiwali. My Graliśmy bardziej z sercem niż z głową. Zabrakło nam spokoju. Były w naszej grze rzeczy, które mi się podobały, a inne należy poprawić. Zły stan boiska warunkuję grę.