Ligue 1: Auxerre ponownie bez punktów, 90 minut Jelenia i Dudki

AJ Auxerre było tłem dla dobrze dysponowanych piłkarzy Girondins Bordeaux. Zespół Jeana Fernandeza nie zdołał przełamać fatalnej passy i nadal znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Piotr Robaczyński

Od początku spotkania grali Polacy - Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka, który tym razem zajął miejsce na środku obrony, bowiem do składu Auxerre po kontuzjach wrócili pomocnicy - Alain Traore oraz Delvin Ndinga.

Żyrondyści w pierwszej połowie stwarzali zagrożenie pod bramką Auxerre głównie po stałych fragmentach gry. Goście mieli sporo problemów z dośrodkowaniami Wendela, a w 13. minucie Olivier Sorin musiał wyciągać piłkę z siatki. W polu karnym futbolówki nie potrafił wybić Cedric Hengbart, a precyzyjnym strzałem bramkarzowi nie dał szans Alou Diarra.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej części gry Żyrondyści podwyższyli prowadzenie. W polu karnym przewrócił się Anthony Modeste, sędzia błędnie uznał, że faulował go Sorin. Najskuteczniejszy strzelec Bordeaux pewnie wykorzystał jedenastkę, a podopieczni Jeana Tigany mimo bezpiecznej przewagi nadal atakowali. Jaroslav Plasil uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę, a kolejnego gola mógł strzelić też Modeste. 22-letni napastnik przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Osamotniony w ataku Jeleń był niewidoczny, nie otrzymywał piłek od partnerów. Dopiero w 72. minucie trener Jean Fernandez zdecydował się na przeprowadzenie zmian, w miejsce Valtera Birsy i Dennisa Oliecha na boisku pojawili się kolejni napastnicy - Anthony Le Tallec oraz Jung Jo-gook. Obraz gry nie uległ jednak zmianie, a Bordeaux strzeliło nawet jeszcze jednego gola.

Wynik na 3:0 ustalił Jaroslav Plasil, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Goście przez 90 minut nie oddali ani jednego celnego strzału i nie zdołali przerwać fatalnej passy. Polacy rozegrali cały mecz, ale podobnie jak inni gracze z pola grali bardzo słabo, z dobrej strony na Stade Chaban Delmas pokazał się tylko bramkarz AJA, który uchronił klub przed wyższą porażką.

Girondins Bordeaux - AJ Auxerre 3:0 (1:0)
1:0 - Diarra 13'
2:0 - Modeste (k.) 53'
3:0 - Plasil 79'

Girondins Bordeaux: Rame - Ciani, Marange, Sane, Diarra, Fernando, Ben Khalfallah, Wendel (89' Ayite), Plasil, Jussie (66' Ducasse), Modeste (80' Andre).

AJ Auxerre: Sorin - Hengbart, Dudka, Coulibaly, Berthod, Pedretti, Traore, Ndinga, Birsa (72' Le Tallec), Oliech (72' Jung Jo-gook), Jeleń.

Żółte kartki: Jussie, Rame, Ben Khalfallah (Bordeaux), Traore, Hengbart, Pedretti, Ndinga (Auxerre).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)