Serie A: Inter pokonał Sampdorię

W meczu 27. kolejki Inter Mediolan zgodnie z planem pokonał na wyjeździe Sampdorię Genua, dzięki czemu po raz kolejny udowodnił, że nie zamierza rezygnować z walki o Scudetto. O sukcesie aktualnych mistrzów Włoch zadecydowały gole Sneijdera i Eto’o.

Adam Kiołbasa

W pierwszej połowie meczu więcej z gry mieli podopieczni Leonardo, ale piłkarze gospodarzy dobrze się bronili i tak na dobrą sprawę to oni mieli zdecydowanie najlepszą sytuację do zdobycia gola. Po uderzeniu Poliego futbolówka odbiła się jednak od słupka.

Po zmianie stron goście zdołali rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść. Najpierw jednak w 61. Minucie Wesley Sneijder nie wykorzystał swojej okazji, a w odpowiedzi po stronie Dorianich Julio Cesara nie zdołali pokonać Massimo Maccarone oraz Palombo.

Na nieco ponad kwadrans przed końcem goście objęli prowadzenie. Wówczas fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego z 27-metrów popisał się Sneijder. Nerazzurri później mieli kolejne okazje. Wspominany Holender w 81. trafił w słupek, a następnie na listę strzelców nie potrafili się wpisać Goran Pandev oraz Samuel Eto’o. Kameruńczyk swój cel ostatecznie osiągnął i w ostatnich sekundach konfrontacji ustalił wynik pojedynku na 2:0.

W tym momencie Inter Mediolan ma na swoim koncie 53 punkty i jest wiceliderem (do Milanu traci dwa oczka). Sampa ma ich 31 i jest czternasta.

Warto odnotować, że w poniedziałek czeka nas jeszcze hit, bowiem AC Milan podejmie SSC Napoli. Z oboma zespołami Nerazurri, którzy przed tą kolejką byli na trzecim miejscu rywalizują o Scudetto.

Sampdoria Genua - Inter Mediolan 0:2 (0:0)
0:1 - Sneijder 74'
0:2 - Eto'o 90+4'