Z pasją i zaangażowaniem - wypowiedzi trenerów po meczu Polonia Warszawa - Lech Poznań

Polonia Warszawa przegrała z Lechem Poznań 1:2 i pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski. - Nie zawsze zwycięża drużyna lepsza - przyznaje z przekąsem szkoleniowiec Czarnych Koszul, Theo Bos.

Kamil Kołsut

Jose Maria Bakero (trener Lecha Poznań): Był to dla nas bardzo ważny dwumecz. Spotkanie było dziwne, rywale na samym początku mieli dobrą okazję, przez kolejne 20 minut jednak to my kontrolowaliśmy grę. Spisaliśmy się nieźle, strzeliliśmy dwie bramki. Potem Polonia zdobyła gola kontaktowego, który według mnie był mocno kontrowersyjny - wówczas zaczął się mecz. Druga połowa była pełna pasji i zaangażowania, choć nie stała na zbyt wysokim poziomie. Moim zdaniem wygraliśmy zasłużenie.

Theo Bos (trener Polonii Warszawa): Mecz zaczął się bardzo dziwnie, bo najpierw mogliśmy strzelić bramkę, a po chwili dostaliśmy karnego. Nie byliśmy zbyt agresywni, rywale strzelili nam drugą bramkę, na szczęścia udało się trafić na 1:2 i gra znów się otworzyła. Podjęliśmy ryzyko, mieliśmy swoje szanse, praktycznie zamknęliśmy Lecha na jego połowie. Dziś nie wygrał zespół lepszy, ale taki jest futbol. Tak to się kończy, gdy nie wykorzystujesz swoich sytuacji. W końcówce graliśmy w "dziesięciu", Lech stanął jednak wszystkimi zawodnikami we własnym polu karnym - moi zawodnicy robili co mogli, zabrakło jednak goli.