Super Lig: Dobry Pawełek nie wystarczył na Fenerbahce, Kanarki wciąż liderem

Po 25. kolejce spotkań miejsce na szczycie tureckiej Super Lig utrzymała drużyna Fenerbahce Stambuł. Żółte Kanarki pokonały u siebie Konyaspor 2:0. Drużyny gości od porażki nie uchronił nawet dobrze interweniujący Mariusz Pawełek.

W tym artykule dowiesz się o:

To ósme z rzędu ligowe zwycięstwo drużyny Aykuta Kocamana, dzięki któremu obroniła pozycję lidera Super Lig. Dla Konyasporu to już natomiast dziesiąty kolejny mecz bez zwycięstwa. Dobry występ w bramce Orłów Anatolii na Sucru Saracoglu zanotował Mariusz Pawełek, ale w ślad za nim nie poszli pozostali gracze Yilmaza Vurala. Polski golkiper skapitulował w 16. i 77. minucie w sytuacjach sam na sam z Mamadou Niangiem i Semihem Senturkiem. W międzyczasie uchronił jednak swój zespół od wyższej porażki, broniąc kolejne strzały Alexa czy Emre Belizoglu. Konyaspor traci już jednak aż sześć punktów do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli.

Fenerbahce goni poprzedni lider, Trabzonspor. W sobotnim meczu z ostatnią w tabeli Kasimpasą trener bordowo-niebieskich, Senol Gunes po raz pierwszy w lidze postawił na raz na swoje polskie trio: Arkadiusza Głowackiego i Pawła oraz Piotra Brożków. Trabzonspor wygrał 1:0, a piękną asystę przy zwycięskim golu Jajy zanotował "Brozio" (wideo niżej).

Zmiana szkoleniowca pomogła wyjść z kryzysu Ankaragucu Michała Żewłakowa (wrócił do wyjściowej "11" po meczu przerwy). Stołeczny zespół pod wodzą Mesuta Bakkala sięgnął po drugiej z rzędu zwycięstwo i odskoczył od grupy zespołów broniących się przed spadkiem. Tym razem Ankaragucu pokonał 3:2 Galatasaray Stambuł, a hat-trickiem popisał się Stanislav Sestak. Nad strefą spadkową utrzymał się również Sivasspor Kamila Grosickiego. Yigidos ograli u siebie wyżej notowany Kayserispor.

Trwa kryzys Besiktasu Stambuł, który zaledwie zremisował z Manisasporem Macieja Iwańskiego oraz aktualnego mistrza kraju, Bursasporu, który podzielił się punktami z Karabuksporem i ma już siedem "oczek" straty do prowadzącej dwójki.