Ruch Chorzów - Karpaty Lwów 0:3 w meczu sparingowym

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych, piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali na własnym stadionie mecz sparingowy z Karpatami Lwów. Podopieczni Waldemara Fornalika otrzymali na głowy kubeł zimnej wody przegrywając mecz 0:3.

Michał Piegza

Podczas przerwy w rozgrywkach piłkarze Ruchu Chorzów zmierzyli się w meczu kontrolnym z Karpatami Lwów. Drużynę z Ukrainy prowadzi były obrońca Niebieskich Oleg Kononow. Białorusin występował przy Cichej wiosną 1995 roku. Wtedy chorzowianie spadli z ekstraklasy, a pierwszy obcokrajowiec w barwach Ruchu wystąpił w trzech meczach.

Drużyna prowadzona przez Kononowa nie miała dla chorzowian litości. Goście szybko objęli prowadzenie, a w 32 minucie, po niepewnej interwencji Matko Perdijicia, podwyższyli wynik spotkania. W ostatniej minucie błąd popełnił drugi bramkarz Ruchu Michal Pesković, co skrzętnie wykorzystali gracze Karpat.

Podczas meczu trener Ruchu Waldemar Fornalik na pozycji stopera testował pomocnika Marcina Malinowskiego. Wobec kartkowej absencji Rafała Grodzickiego, podczas najbliższego pojedynku z Legią, Niebiescy muszą załatać dziurę w obronie.

W zespole z Cichej po raz pierwszy od momentu wyleczenia kontuzji zagrali Krzysztof Nykiel i Michał Pulkowski. Być może obaj piłkarze będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu na ligowy pojedynek w Warszawie z Legią.

W spotkaniu nie wziął udziału Krzysztof Łągiewka, który miał być testowany w Ruchu. Jednak zawodnik nie przyjechał na Cichą tłumacząc taką sytuację względami osobistymi. Chorzowianie nie czekali dłużej na piłkarza i zrezygnowali z jego usług.

Ruch Chorzów - Karpaty Lwów 0:3 (0:2)
0:1 - Batista 7'
0:2 - Batista 32'
0:3 - Zenov 89'