Ukraina: Świetny mecz Lewandowskiego, dwa gole i asysta Polaka!

Czwartą i piątą bramkę w sezonie zdobył w ukraińskiej Premier Lidze Mariusz Lewandowski. Zespół byłego reprezentanta Polski, PFK Sewastopol bez trudu rozbił 4:1 wyżej notowany Wołyń Łuck, ale nadal znajduje się w strefie spadkowej.

Mariusz Lewandowski wystąpił 24. kolejce po raz 19. w barwach drużyny z Krymu w tym sezonie. Ze wcześniejszych gier wykluczyły go jedynie przymusowe pauzy spowodowane nadmiarem żółtych kartek.

Polak uaktywnił się po zmianie stron, a w 56. minucie wykorzystał "jedenastkę" podyktowaną za zagranie ręką Ołeksandra Pyszczura. Kwadrans później 31-letni pomocnik podał do Besarta Ibraimiego, a Macedończyk podwyższył na 3:1.

W 86. minucie Ibraimi został sfaulowany w polu karnym przez Władysława Waszczuka, a do piłki ustawionej na 11. metrze ponownie podszedł Lewandowski i nie pomylił się. Strzelił tym samym piątego w sezonie gola dla PFK, a trzeciego z rzutu karnego. 65-krotny reprezentant Polski rozegrał 90 minut.

Zespół Angela Chervenkova zwyciężył dopiero drugi raz w ostatnich 8 potyczkach i nie zdołał wydobyć się ze strefy spadkowej. Zrównał się jednak ilością punktów z zajmującym bezpieczną 14. lokatę Krywbasem Krzywy Róg. Do zakończenia sezonu pozostało 6 rund. Kontrakt Lewandowskiego, który przywędrował do Sewastopolu z Szachtara Donieck, wygasa dopiero w połowie 2013 roku.

PFK Sewastopol - Wołyń Łuck 4:1 (1:1)

0:1 - Pyszczur 33' (k.)

1:1 - Żabokryćki 41'

2:1 - Lewandowski 56' (k.)

3:1 - Ibraimi 71'

4:1 - Lewandowski 87' (k.)