Najmniejszy wymiar kary - komentarze trenerów po meczu Warta Poznań - Pogoń Szczecin

Warta Poznań doznała drugiej porażki z rzędu i jej sytuacja w tabeli znowu się skomplikowała. Pogoń Szczecin zagrała bardzo dobre spotkanie i w pełni zasłużenie zdobyła trzy punkty, które pozwoliły jej się wydostać ze strefy spadkowej i wyprzedzić w tabeli m.in. Wartę.

Michał Jankowski

Artur Płatek (trener Pogoni Szczecin): Musieliśmy zmienić ustawienie zespołu, ponieważ posypała nam się linia obrony. Inaczej chcieliśmy rozegrać ten mecz taktycznie. Z mojej perspektywy wygraliśmy zasłużenie, bo przez cały mecz dominowaliśmy na boisku. Wielki komplement dla mojego zespołu, ponieważ stworzył sobie mnóstwo sytuacji i ten wynik jest najmniejszym wymiarem kary.

Bogusław Baniak (trener Warty Poznań): Prowadząc 1:0 do przerwy nie można tak frajersko odpuścić drugiej połowy. Te dwie bramki były kuriozalne, szczególnie pierwsza. Gratuluję Pogoni bardzo ważnych i cennych trzech punktów. Musimy grać dalej. Po pierwszych meczach zapachniało ekstraklasą, a życie okazało się okrutne i kwiecień jest dla nas bardzo przykry. Mam pretensje do zawodników ofensywnych. Pogoń zagrała bardzo dobrze. Był to mecz techniczny. Nie było typowej pierwszoligowej rąbanki.