Super Lig: Trabzonspor oddala się od mistrzostwa, kolejny gol Robaka

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Trabzonspor znów stracił pozycję lidera Super Lig. Bordowo-niebiescy mają tyle samo punktów, co Fenerbahce Stambuł, ale w bezpośrednich starciach lepszy bilans mają Żółte Kanarki. W ostatnim, poniedziałkowym meczu 30. serii spotkań Konyaspor Mariusza Pawełka i Marcina Robaka zremisował 1:1 z Besiktasem Stambuł, a bramkę dla Orłów Anatolii zdobył Robak.

Maciej Kmita

Trabzonspor swoje spotkanie rozgrywał już w piątek. Podopieczni Senola Gunesa jedynie zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Eskisehirsporem, a w wyjściowym składzie znów zabrakło Polaków. Paweł Brożek pojawił się na boisku dopiero w 83. minucie, Arkadiusz Głowacki cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a Piotr Brożek zmaga się z kolejną kontuzją. To pierwsza strata punktów Trabzonsporu po wcześniejszych sześciu zwycięstwach z rzędu.

Wpadkę bordowo-niebieskich skrzętnie wykorzystał Fenerbahce, który pokonał broniący się przed spadkiem Bucaspor 5:3. Niżej notowani gracze z Izmiru prowadzili już w pewnym momencie 3:1, ale w ostatnich 30 minutach dali sobie wbić aż cztery bramki. Co ciekawe, to druga z rzędu porażka Bucasporu w stosunku 3:5.

Kolejnej straty punktów Bucasporu nie wykorzystał Sivasspor Kamila Grosickiego. Yigidos przegrali 1:2 z Karabuksporem, a w razie zwycięstwa mogliby praktycznie świętować już utrzymanie w Super Lig, bowiem mieliby 11 punktów przewagi nad strefą spadkową. 10 "oczek" straty do Sivassporu ma Konyaspor Mariusza Pawełka i Marcina Robaka, który zremisował 1:1 z Besiktasem. Orły Anatolii prowadziły od 31. minuty, kiedy Robak wykorzystał dośrodkowanie Mehmeta Sedefa i strzałem głową pokonał Cenka Gonena. To czwarte trafienie polskiego napastnika odkąd trafił do Turcji. Besiktas wyrównał na kwadrans przed końcem. Do bezsensownego zagrania ręką we własnym polu karnym uciekł się Kamil Zayette, a "11" na bramkę zamienił Ricardo Quaresma.

Do składu Istanbul BB wrócił Marcin Kuś, który karę za czerwoną kartkę z ubiegłej kolejki odcierpiał w czwartkowym spotkaniu półfinału Pucharu Turcji. W niedzielę nie pomógł drużynie uniknąć porażki 1:4 z Ankaragucu.

Polacy w 30. kolejce Super Lig:
Paweł Brożek (Trabzonspor) - od 83. do 90. minuty w meczu z Eskisehirsporem
Piotr Brożek (Trabzonspor) - poza kadrą na mecz z Eskisehirsporem
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor) - na ławce rezerwowych w meczu z Eskisehirsporem
Kamil Grosicki (Sivasspor) - od 1. do 75. minuty w meczu z Karabuksporem
Maciej Iwański (Manisaspor) - poza kadrą na mecz z Bursasporem
Marcin Kuś (Istanbul BB) - pełne 90 minut w meczu z Ankaragucu
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - pełne 90 minut w meczu z Besiktasem Stambuł (żółta kartka)
Marcin Robak (Konyaspor) - pełne 90 minut w meczu z Besiktasem Stambuł (bramka)