Serie A: Inter dokonał cudu! Pazzini pokonał Cesenę, Napoli lepsze od Genoi

Jeszcze w 90. minucie AC Cesena prowadziła z Interem Mediolan 1:0, ale wówczas dał o sobie znać Giampaolo Pazzini. Napastnik, który rozpoczynał mecz na ławce rezerwowych już w doliczonym czasie gry zdobył dla Nerazzurrich dwa gole i tym samym dał im zwycięstwo. SSC Napoli natomiast ograło FC Genoę.

Adam Kiołbasa

AC Cesena - Inter Mediolan 1:2 (0:0)
1:0 - Budan 56'
1:1 - Pazzini 90+1'
1:2 - Pazzini 90+5'

W pierwszej fazie spotkania więcej z gry mieli gospodarze, ale znakomitą okazję zmarnował Giaccherini. Później do głosu doszli goście, ale pomimo to w pierwszej odsłonie kibice nie zobaczyli bramek.

Po zmianie stron, a konkretnie w 56. minucie Budan dał gościom prowadzenie. Inter miał swoje szanse na wyrównanie, ale Lucio i Giampaolo Pazzini je zmarnowali. Kiedy już wydawało się, że Cesena musi odnieść zwycięstwo, to na początku doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził wspomniany snajper Nerazzurrich, a już w ostatniej akcji starcia po centrze Maicona Pazzini dał przyjezdnym niezwykle ważne trzy punkty!

W tym momencie piłkarze Leonardo są wiceliderem i mają na swoim koncie 69 oczek. AC Cesena ma ich 37 i jest szesnasta.

SSC Napoli - FC Genoa 1:0 (0:0)
1:0 - Hamsik 83'

SSC Napoli zgodnie z planem pokonało FC Genoę, dzięki czemu nadal ma szanse na wicemistrzostwo Włoch. Podopieczni Waltera Mazzarriego wygrali 1:0 z FC Genoą.

W pierwszej odsłonie oba kluby nie miały zbyt wielu okazji i bezbramkowy remis, jaki padł w tej części rywalizacji był jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem. Po zmianie stron gospodarze, którzy chcą sobie zapewnić udział w Champions League zdołali rozstrzygnąć losy pojedynku na swoją korzyść. Jedynego gola w tej konfrontacji na siedem minut przed końcem zdobył Słowak Marek Hamsik.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)