Rekord transferowy Middlesbrough

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Kilkadziesiąt minut przed zamknięciem "okienka" transferowego Middlesbrough udało się pozyskać nowego zawodnika. Kontrakt z klubem z Riverside Stadium podpisał <B>Afonso Alves</b>. Boro wykupiło go z Heerenveen za około 12 milionów funtów, co jest nowym rekordem klubu.

Poprzedni rekord należał do Massimo Maccarone, za którego kilka lat temu Boro zapłaciło osiem milionów funtów. Włoski snajper furory na Wyspach nie zrobił i wrócił do ojczyzny.

27-letni Alves podpisał z Middlesbrough 4,5-letni kontrakt. Karierę piłkarską rozpoczął w Atletico Miniero i w 2002 roku związał się ze szwedzkim Orgryte. W 2004 roku sięgał już po mistrzostwo tego kraju z Malmo. Następnie przeniósł się do Heerenveen, gdzie strzelał gole jak na zawołanie. W 38. meczach zdobył 45 goli!

Od początku sezonu nie chciał grać w Heerenveen, ale gdy wrócił do gry, to strzelił siedem goli w jednym meczu. O jego transferze mówiło się już od dłuższego czasu, lecz dopiero na kilkadziesiąt minut przed zamknięciem "okienka" transferowego udało mu się podpisać kontrakt z Boro.

W lipcu 2007 roku zadebiutował w reprezentacji Brazylii w meczu z Anglią.

Źródło artykułu: