Super Lig: Pierwszy gol Pawła Brożka dla Trabzonsporu (wideo)

W niedzielnym spotkaniu 31. kolejki Super Lig Trabzonspor pokonał 3:0 Gaziantepspor, a jedną z bramek dla bordowo-niebieskich zdobył Paweł Brożek i jest to pierwsze trafienie polskiego napastnika dla klubu z Trabzonu.

Maciej Kmita

"Brozio" wpisał się na listę strzelców w 36. minucie gry, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Egemena Korkmaza z lewej strony boiska i strzałem głową pokonał Zydrunasa Karcemarskasa.

Gol Polaka podwyższył prowadzenie Trabzonsporu na 2:0. Wcześniej bowiem do siatki rywali najlepszy strzelec wicelidera Super Lig, Burak Yilmaz, który na raty wykorzystał rzut karny. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą ustalił wynik spotkania na 3:0, pokonując w sytuacji sam na sam bramkarza gości.

Dla Pawła Brożka był to dopiero drugi występ od pierwszej minuty w ligowym meczu odkąd w styczniu tego roku trafił do Trabzonsporu. W poprzednim, w którym znalazł się w wyjściowym składzie zanotował asystę, Bilans "Brozia" w tym momencie to gol i asysta w dziewięciu spotkaniach. W niedzielnym meczu został zmieniony w 71. minucie. Jego brat bliźniak Piotr z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą, a pełne 90 minut rozegrał Arkadiusz Głowacki (został upomniany żółtą kartką).

Trabzonspor - Gaziantepspor 3:0 (3:0)
1:0 - Yilmaz 23'
2:0 - Paweł Brożek 36'
3:0 - Yilmaz 44'