Za nami kolejny dzień tygodnia. Specjalnie dla Państwa portal SportoweFakty.pl przygotował zestawienie najważniejszych wiadomości z dnia wczorajszego. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas informacje.

Artur Długosz

EKSTRAKLASA

Manewry Ruchu przed Arką (SportoweFakty.pl)

W spotkaniu Ruchu z Zagłębiem już w 3. minucie żółtą kartką ukarany został Piotr Stawarczyk. Było to czwarte upomnienie stopera Niebieskich w sezonie. M.in. przez ten fakt w drugiej połowie obrońca nie wyszedł już na boisko -> Więcej

Orest Lenczyk: Nie miałem żadnego wpływu na transfery, które zostały dokonane (SportoweFakty.pl)

Orest Lenczyk dał jasno do zrozumienia, że nie jest zadowolony z zimowych transferów. - Zastanawiam się czy w pewnym momencie nie uznano, że ta drużyna i tak się uratuje w ekstraklasie, a mistrzem nie będzie - powiedział trener WKS-u -> Więcej

Piłkarze Lecha Poznań: Doping był słyszalny (SportoweFakty.pl)

Mimo zamknięcia stadionu Lecha Poznań na mecz z Górnikiem Zabrze kibice Kolejorza postanowili wspomóc zawodników. Grupa około dwóch tysięcy fanów zjawiła się pod stadionem i świetnie się bawiąc dopingowała lechitów -> Więcej

Echa meczu Śląsk Wrocław - Polonia Bytom: Słaba forma Diaza, pudło Podstawka (SportoweFakty.pl)

Po tym jak kontuzji nabawił się Łukasz Gikiewicz, w Śląsku Wrocław mają spory problem z napastnikami. Widać to było w meczu z Polonią Bytom. Gdyby natomiast napastnik bytomian wykorzystał dobrą okazję, to Polonia we Wrocławiu mogłaby wygrać -> Więcej

Tymiński jednak zagrał, a taksówkarz... go nie poznał (SportoweFakty.pl)

W piątek decyzją Ekstraklasy SA Łukasz Tymiński został zawieszony i we Wrocławiu miał nie zagrać. Polonia Bytom uregulowała jednak finansowe zobowiązania względem Śląska Wrocław za transfer 21-letniego pomocnika i ten ostatecznie wystąpił w sobotnim meczu -> Więcej

Sebastian Mila: Sezon jest dla wszystkich z ekstraklasy taki, że każdy wygrywa z każdym (SportoweFakty.pl)

Śląskowi Wrocław nie udało się pokonać Polonii Bytom. Wrocławianie choć byli faworytem to bezbramkowo zremisowali z zespołem broniącym się przed spadkiem. - Widocznie zabrakło nam tego czegoś, aby odnieść zwycięstwo - mówił po meczu kapitan WKS-u -> Więcej

Niegroźne urazy Szymanka i Mrozińskiego (SportoweFakty.pl)

W czasie sobotniego spotkania Jagiellonii Białystok z Widzewem Łódź, kontuzji doznali dwaj zawodnicy gości - Wojciech Szymanek i Piotr Mroziński. Urazy widzewiaków nie pozwoliły im kontynuować gry, przez co obaj musieli opuścić boisko -> Więcej

Dimitrije Injac: Wykorzystać potknięcia rywali (SportoweFakty.pl)

Lech Poznań po zwycięstwie z Górnikiem Zabrze ma spore szanse na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. - Musimy wygrywać każdy mecz po kolei - uważa Dimitrije Injac -> Więcej

Dlaczego nie gra Jurijs Zigajevs? (SportoweFakty.pl)

Jurijs Zigajevs był jednym z kilku zimowych wzmocnień łódzkiego Widzewa. Wydawało się, że reprezentant Łotwy szybko wywalczy sobie miejsce w jedenastce łodzian, ale tak się nie stało -> Więcej

Jubilat Malinowski o końcu kariery (SportoweFakty.pl)

Takich zawodników w polskiej ekstraklasie jest coraz mniej. Marcin Malinowski w piątek po raz 350. zagrał w ekstraklasie. Piłkarz, z małymi przerwami, w najwyższej klasie rozgrywkowej występuje od 1997 roku -> Więcej

I LIGA

Adrian Paluchowski: W końcu się przełamałem (SportoweFakty.pl)

Jedynym zawodnikiem grającym w Bogdance Łęczna i niegdyś w Piaście Gliwice był napastnik gości, Adrian Paluchowski. Dla niebiesko-czerwonych "Paluch" bramki nie zdobył, ale strzelił ją swoim byłym kolegom -> Więcej

Maciej Nalepa: Takie mecze podobają się kibicom (SportoweFakty.pl)

Podczas meczu Odry z Termalicą niezwykle ciężkie zadanie spotkało drugiego bramkarza Odry. Michał Buchalik zobaczył już w 18. minucie czerwoną kartkę i musiał go zastąpić wracający po kontuzji Maciej Nalepa -> Więcej

Artur Cybulski: Wyszarpaliśmy te trzy punkty Niecieczy! (SportoweFakty.pl)

Artur Cybulski, obrońca Odry Wodzisław nie ukrywał swoich pretensji do arbitra spotkania, odnośnie czerwonej kartki do Michła Buchalika. - Nie raz sędzia by takiej kartki nie pokazał - zdradził w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl sam zawodnik -> Więcej

Nowy trener Termaliki (Polska Agencja Prasowa)

Piotr Wrześniak zastąpił Mirosława Hajdo na stanowisku trenera piłkarzy 1. ligowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza W sobotę Hajdo zrezygnował ze stanowiska po przegranym meczu z Odrą Wodzisław 2:3 -> Więcej

Krzysztof Kozik: Nie wiemy co robić (SportoweFakty.pl)

Krzysztof Kozik spotkanie Piasta z Bogdanką Łęczna oglądał z ławki rezerwowych. Po meczu był w podobnym nastroju, jak jego koledzy, którzy pojawili się na boisku -> Więcej

POZOSTAŁE

Premier League: Boski początek dał zwycięstwo MU! Mistrzostwo pewne! (SportoweFakty.pl)

Chociaż Chelsea Londyn oddała więcej strzałów od Manchesteru United to przegrała na Old Trafford 1:2 i mistrzostwo niemal w garści mają Czerwone Diabły. W Teatrze Marzeń kibice nie zobaczyli porywającego widowiska, ale końcowe rozstrzygnięcie padło -> Więcej

Anglia: Słaby Szczęsny, ale nie najsłabszy (Sky Sports / goal.com )

Kiepskie oceny dostał Wojciech Szczęsny od dziennikarzy brytyjskiej stacji telewizyjnej Sky Sports i popularnego portalu goal.com za swój niedzielny występ w meczu Premier League ze Stoke City -> Więcej

Zobacz porażkę Fiorentiny z Interem i nienajlepsze zachowanie Artura Boruca! (wideo) (SportoweFakty.pl)

ACF Fiorentina przegrała na wyjeździe z Interem Mediolan 1:3, a Artur Boruc jedną z bramek przepuścił po części ze swojej winy. Przy trafieniu Estebana Cambiasso Polak mógł, a nawet powinien był zachować się lepiej -> Więcej

Niedziela w Bundeslidze: FC Augsburg z Sinkiewiczem zagra w elicie, Goetze podzieli los Sahina? (niemieckie media)

Po raz pierwszy w 104-letniej historii klubu FC Augsburg awansował do Bundesligi. Czołową postacią drużyny jest Lukas Sinkiewicz. Kolejne osłabienia zagrażają Borussii. Po Nuri Sahinie mówi się o odejściu Mario Goetze, którego chce sprowadzić Arsenal -> Więcej

Najsłabszy sezon Jelenia w Ligue 1 (SportoweFakty.pl)

Obecny sezon jest dla Ireneusza Jelenia najsłabszym w Ligue 1. W 20. meczach strzelił tylko pięć goli i dołożył jedną asystę. Równie kiepsko było w rozgrywkach 2007/2008 -> Więcej

Zobacz drogę Milanu do mistrzowskiej korony (wideo) (SportoweFakty.pl / youtube.com / goal.com/it)

AC Milan przerwał trwającą od 2006 roku hegemonię Interu Mediolan w Serie A. Po wyjazdowym remisie z AS Romą Rossoneri sięgnęli po osiemnasty tytuł mistrzowski w historii klubu -> Więcej

Zobacz kolejne wysokie zwycięstwo Realu Madryt (wideo) (SportoweFakty.pl)

Cristiano Ronaldo w meczu z Sevillą zdobył cztery bramki. Po przerwie Portugalczyk ustrzelił klasycznego hat-tricka. Królewscy z Andaluzyjczykami rozprawili się aż 6:2 -> Więcej