Poniedziałek w La Liga: Pierwsze wzmocnienie mistrza, 65 mln na kolejne transfery

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Na rynku transferowym nie szaleje FC Barcelona. Katalończycy są łączeni z wielkimi nazwiskami, ale pierwszym wzmocnieniem został mało znany Kiko Femenia, który początkowo zasili rezerwy mistrza Hiszpanii. To jednak dopiero początek, gdyż Katalończycy chcą wydać aż 65 mln euro. Zespół powinien opuścić Jeffren Suarez, o którego powalczy Sevilla. Ponadto Isco jest kolejnym nabytkiem Malagi, a Asier del Horno rozwiązał umowę z Valencią.

Pierwszy zakup mistrza

Oficjalnie piłkarzem FC Barcelony został Kiko Femenia. 20-latek poprzednio występował w zdegradowanym Hercules Alicante, a z nowym klubem podpisał kontrakt na kolejne 3 sezony.

W umowie zawarto klauzulę wykupu w wysokości 20 mln euro, która wzrośnie do 30 mln, kiedy zawodnik zostanie graczem pierwszej ekipy.

65 milionów Barcelony

Taką kwotę na transfery chce przeznaczyć dyrektor techniczny mistrzów Hiszpanii, Andoni Zubizarreta. Katalończycy mają zachowane na koncie 45 mln euro, a resztę chcą otrzymać za sprzedanie trzech piłkarzy.

Pierwszym z nich będzie Bojan Krkić, który jest wart 10 mln. Ponadto w kadrze może zabraknąć miejsca dla Maxwella (wart 6 mln) oraz Jeffrena Suareza (4 mln).

Barca ma zamiar wydać 55 mln na Cesca Fabregasa oraz Alexisa Sancheza, więc w grę wchodzi jeszcze zakup gracza za 10 mln.

Sevilla wykorzysta szansę?

Właśnie Jeffrena w swoim składzie widzi trener Sevilli, Marcelino, który zamierza wzmocnić linię ofensywną. Atakujący najprawdopodobniej pozostanie w Hiszpanii, a Andaluzyjczycy stoczą o niego bój z Atletico oraz Valencią.

Według agenta i ojca piłkarza, Sevilla kontaktowała się już z Blaugraną w sprawie kupna 23-latka.

Cel Valencii: zatrzymać Matę

Juan Mata jest główną gwiazdą Valencii po zeszłorocznej sprzedaży Davida Villi i Davida Silvy. Utrzymanie go w zespole będzie jednak bardzo trudne, gdyż po udanych mistrzostwach Europy U-21, piłkarz stał się łakomym kąskiem dla wielu europejskich klubów.

- Nie mamy zamiaru go sprzedawać, a dodatkowo nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej propozycji. Juan Mata nie jest na sprzedaż - zaznaczył jednak prezes Valencii, Manuel Llorente.

Wzmocnienie beniaminka

Granada nie ma zamiaru zostać jedynie na rok w najwyższej klasie rozgrywkowej. Beniaminek sprowadził Davida Cortesa, który w zakończonym sezonie spadł z Primera Division z Hercules Alicante.

29-latek podpisał kontrakt na dwa kolejne sezony z byłym defensorem Mallorki oraz Getafe.

Ofensywa Malagi trwa

Diego Bounanotte, Ruud van Vnistelrooy, Joris Mathijsen, Nacho Monreal, Sergio Sanchez, Jeremy Toulalan, Joaquin to nie jedyne letnie wzmocnienia Malagi. Andaluzyjczycy właśnie podpisali kontrakt z Isco, który miał stanowić o przyszłości Valencii.

19-letni ofensywny pomocnik kosztował Andaluzyjczyków 6 mln euro i ma pozostać w nowym zespole na pięć sezonów. Jego klauzula wykupu wynosi 20 mln euro i w ostatnim roku kontraktu wzrośnie do 24 mln.

Del Horno rozwiązał umowę z Valencią

Asier del Horno nie wypełni swojej umowy z Valencią, która miała trwać jeszcze przez rok. Nietoperze tym samym zarobią milion euro, a defensor będzie wolnym zawodnikiem.

30-latek trafił na Mestalla w 2006 roku z Chelsea Londyn za ok. 8 mln euro. W barwach Che rozegrał jednak zaledwie 33 mecze.

Źródło artykułu: