Kokpit Kibice

Francuskie media: Jeleń zbyt drogi, kontuzjogenny i ograniczony technicznie

Portal le10sport.com przedstawia powody, dla których Ireneusz Jeleń wciąż nie może znaleźć pracodawcy. Zdaniem francuskich dziennikarzy poważnymi mankamentami Polaka są niesportowy tryb życia i umiejętność gry tylko w jednym systemie.
Konrad Kostorz
Konrad Kostorz

- Pierwszy problem Jelenia jest natury finansowej. Jego kontrakt był najwyższy w klubie. W całej lidze więcej płacono tylko w Lyonie i PSG. A zarobki Jelenia jeszcze znacząco wzrosły w 2009 roku i wynosiły 180 000 euro. Na taki wydatek nie mogą pozwolić sobie w Bordeaux, Nice czy Saint-Etienne, gdzie prowadzi się restrykcyjną politykę pieniężną i nie wydaje na jednego piłkarza ponad 100 000 - przekonuje legendarny trener AJ Auxerre, Guy Roux.

Na inne kłopoty zwraca uwagę jeden z francuskich dziennikarzy. - Jeleń w poprzednim sezonie cierpiał z powodu bólu pleców. Miał nawet kilka operacji i był długo leczony. Na dzień dzisiejszy jest zdrowy, ale to wciąż zawodnik podatny na kontuzje. Wiele klubów wykazywało zainteresowanie Ireneuszem, ale rezygnowało ze względu na permanentne problemy zdrowotne - zaznacza. - Jeleń ma specyficzny styl życia. Nie zawsze w pełni profesjonalny, co uwidoczniło się w AJA. Mówi się, że jego kontuzje nie są przypadkowe i francuskie kluby o tym wiedzą - podkreśla żurnalista.

To jednak nie koniec zarzutów pod adresem 28-krotnego reprezentanta Polski. - Tu nie chodzi tylko o jego kondycję fizyczną. Sam trener Jean Fernandez powiedział, że Jeleń jest bardzo ograniczony technicznie. Poza tym uznaje tylko jeden styl gry: musicie do mnie podawać. Nie jest w stanie cofać się do środka i występować w jakimś innym schemacie, na przykład w systemie z dwoma napastnikami. I to jest również niedopuszczalne - kończy dziennikarz.

Co ciekawe, wspomniany Jean Fernandez, z którym wychowanek Piasta Cieszyn rozstał się w Auxerre w atmosferze wzajemnych oskarżeń, jest obecnie trenerem AS Nancy, które, zdaniem francuskich mediów, ma wkrótce rozpocząć negocjacje z doradcą "Jelonka". To znacznie zmniejsza szanse na dojście do porozumienia z klubem z Lotaryngii.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
le10sport.com

Komentarze (6):

 • kibic Zgłoś komentarz
  Magia zarobienia "forsy" zasłania mu oczy.....,a przez dolegliwości pleców i podatność na różne kontuzje powinien zmniejszyć swoje pobory to i dobry klub znalazłby się chętny na jego
  Czytaj całość
  zatrudnienie.
  • Polak Zgłoś komentarz
   razorback, ale w ostatnim czasie Jelen czesciej przebywa w gabinetach lekarskich niz na boisku, a kontraktu oczekuje tak samo wysokiego jakby strzelal po -nascie goli w sezonie. Gdyby sam zszedl
   Czytaj całość
   z ceny, to nie bylo by tematu, a tak to jego menadzer musi zmyslac o zainteresowaniu ze strony Zenitu St. Petersburg i innych klubow.
   • razorback Zgłoś komentarz
    Tak, i akurat te wszystkie mankamenty Jelenia wyszły tak nagle, po tak udanych sezonach, jak już nie jest potrzebny. Tak samo jak Duńczycy nagle zaczęli opluwać Onyszkę jak im prawdę
    Czytaj całość
    powiedział (choć to zupełnie inna historia). Albo zatrudnia się zawodnika, albo się go nie zatrudnia i nie wygaduje się takich rzeczy. Myślę, że bardziej warte uwagi są szczegóły przejścia danego zawodnika do klubu a nie braku zainteresowania tym zawodnikiem ze strony klubów. Zawodnicy od zawsze grali dla pieniędzy a kluby od zawsze im płaciły, poco roztrząsać?
    • asnl Zgłoś komentarz
     a ja mysle ze wlasnie ten Fernandez go wezmie, bo niby sie poklocili, ale jednak wczesniej na niego ciagle stawial
     • ambivalent Zgłoś komentarz
      wszystko racja, ale gol z meczu z PSG przejdzie do historii Ligue 1, majstersztyk;)
      • Oiler Zgłoś komentarz
       Irek, wróć do Wisły Płock. Tu nie będziemy narzekać na system gry, w którym lubisz grać.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×