Grad bramek w Ostrowcu Świętokrzyskim i Olsztynie - wyniki sobotnich spotkań 4. kolejki II ligi gr. wschodniej

Siedem bramek w Ostrowcu Świętokrzyskim, pięć goli w Olsztynie, rozstrzygnięcie losów meczu w ostatnich sekundach w Iławie oraz dreszczowiec w Łowiczu - tak w skrócie przedstawiają się najciekawsze wydarzenia sobotnich meczów 4. kolejki II ligi w grupie wschodniej.

W tym artykule dowiesz się o:

Jednak jako pierwsi na murawę w sobotę wybiegli piłkarze w Nowym Dworze Mazowieckim. Świt, który w zeszłym sezonie otarł się o awans podejmował Puszczę Niepołomice. Nowodworzanie wyszli na prowadzenie w 57. minucie po bramce Patryka Zycha. Przyjezdni zdołali jednak wyrównać osiem minut później za sprawą Amerykanina Davida Paula.

Ogromne emocje towarzyszyły spotkaniu w Łowiczu, gdzie Pelikan podejmował Resovię. Co prawda jedyny gol w tym meczu padł już w 6. minucie spotkania, ale losy pojedynku otwarte były do ostatnich sekund. Goście byli bliscy wyrównania, gdy w doliczonym czasie gry piłka po dośrodkowaniu Marcina Juszkiewicza z rzutu rożnego spadła na głowę... bramkarza gości Marcina Pietryki. Zmierzającą w samo okienko bramki futbolówkę znakomicie wybronił Michał Pytkowski ratując gospodarzom remis.

Siedem goli obejrzeli kibice w Ostrowcu Świętokrzyskim. KSZO w końcu zdołał zorganizować mecz po dwóch kolejnych walkowerach, ale ostrowczanie wciąż w tym sezonie są bez punktów. Mecz z Motorem dobrze się dla nich rozpoczął, gdyż już w 4. minucie bramkę zdobył Tomasz Persona. Jednak po pół godzinie gry na prowadzeniu byli już przyjezdni. Motor nie wytrzymał do przerwy i po bramce Karola Czyża w 39. minucie na tablicy wyników widniał remis. Po zmianie stron lublinianie dołożyli kolejne dwa trafienia. Jedną z bramek zdobył Ihor Mihalevsky, dla którego był to gol numer trzy w tym sezonie. W 80. minucie nadzieję na korzystny rezultat w serca kibiców gospodarzy wlał jeszcze Radosław Kardas, ale KSZO nie zdołał już odwrócić losów tego starcia.

W ciągu dwunastu ostatnich minut zwycięstwo rywalom wydarli piłkarze Jezioraka Iława. Gospodarze przegrywali z Wigrami Suwałki od 45. minuty, ale dzięki trafieniom Remigiusza Sobocińskiego i Wojciecha Figurskiego ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa.

Gdy w 11. minucie OKS 1945 Olsztyn prowadził ze Stalą Stalowa Wola już 2:0 wydawało się, że gospodarze są już o krok od zwycięstwa. Jednak przed przerwą gola kontaktowego strzelił Marek Kusiak, a zaraz po zmianie stron wyrównał Przemysław Żmuda. Goście z remisu cieszyli się krótko, bo już cztery minuty później Dominik Kun zdobył, jak się później okazało, zwycięską bramkę.

Podziałem punktów zakończył się mecz w Rzeszowie. Stal dość niespodziewanie zremisowała z beniaminkiem z Puław.

Wyniki sobotnich spotkań 4. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)

1:0 - Zych 57'

1:1 - Paul 65'

Pelikan Łowicz - Resovia 1:0 (1:0)

1:0 - Przybyszewski 6'

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Motor Lublin 3:4 (2:2)

1:1 - Giza 74'

Jeziorak Iława - Wigry Suwałki 2:1 (0:1)

0:1 - Willer 45' (k.)

1:1 - Sobociński 78'

2:1 - Figurski 90'

OKS 1945 Olsztyn - Stal Stalowa Wola 3:2 (2:1)

1:0 - Baranowski 9'

2:0 - Stefanowicz 11'

2:1 - Kusiak 40'

2:2 - Żmuda 47'

3:2 - Kun 51'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!