Nowy lider z Chojnic, kolejny blamaż Miedzi - wyniki sobotnich spotkań 5. kolejki gr. zachodniej II ligi

Wyjazdowe zwycięstwo Chojniczanki Chojnice nad GKS Tychy oraz kolejna przegrana drużyny Bogusława Baniaka to najważniejsze wydarzenia sobotniej kolejki spotkań w grupie zachodniej II ligi.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz w Jaworznie, gdzie swoje spotkania rozgrywa GKS, stał pod znakiem dominacji Chojniczanki. Drużyna Grzegorza Kapicy dzięki wygranej umocniła się na prowadzeniu w tabeli gr. zachodniej II ligi. Dwie bramki strzelił Szymon Kaźmierowski. - Chyba nie muszę ukrywać, że jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. Wygrane z takimi rywalami jak GKS bardzo nas cieszą, bo jeszcze w ubiegłym sezonie byliśmy beniaminkiem i w dalszym ciągu jesteśmy traktowani inaczej. Dzięki takim meczom, jak to dzisiejsze, pracujemy nad swoim wizerunkiem. Przyjechaliśmy tutaj z założeniem zdobycia trzech punktów, robiliśmy wszystko, żeby ten pojedynek wygrać, i udało nam się - mówi zadowolony opiekun nowego lidera tabeli.

Nie udał się trenerski debiut na ławce Bałtyku trenerowi Adamowi Topolskiemu. Jego drużyna po zaciętym spotkaniu uległa beniaminkowi z Kalisza 2:3. Mecz z powodu braków licencyjnych ekipy gospodarzy został rozegrany w Turku. - To był dobry mecz, dużo bramek - o to właśnie chodzi - ocenia Krzysztof Gościniak, pomocnik Calisii Kalisz, który okazał się bohaterem spotkania. Zdobywając swoją trzecią bramkę w tym sezonie, zapewnił zwycięstwo ekipie z najstarszego grodu w naszym kraju.

Zanim do tego doszło, w pierwszej połowie kibice byli świadkami ostrej wymiany ciosów. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Piotr Włodarczyk, autor dwóch bramek. Trzy punkty zapewniło plasowane uderzenie Gościniaka w lewy góry rób bramki Bałtyku w 55. minucie gry. - Ładna bramka i warta trzy punkty - dodał po ostatnim gwizdku

Ponownie punkty straciła popularna Miedzianka. Tym razem zespół Bogusława Baniaka niespodziewanie uległ na wyjeździe coraz lepiej spisującej się Bytovii Bytów 0:2. Dwa gole dla gospodarzy padły w drugiej połowie, po błędach defensywy gości. Dla podopiecznych Waldemara Walkusza to już trzecia wygrana z rzędu.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 5. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Chobry Głogów - Nielba Wągrowiec 4:3 (2:0)

4:3 - Bartkowiak 90'

Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

1:0 - Czerwiński 3'

GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:1)

0:1 - Kaźmierowski 28'

0:2 - Kaźmierowski 60

Calisia Kalisz - Bałtyk Gdynia 3:2 (2:2)

1:0 - Matuszewski 5'

2:0 - Martyniuk (sam.) 8'

2:1 - Włodarczyk 14'

2:2 - Włodarczyk 38'

3:2 - Gościniak 55'

Energetyk ROW Rybnik - MKS Kluczbork 0:1 (0:0)

0:1 - Ulatowski 85'

Górnik Wałbrzych - Jarota Jarocin 2:0 (1:0)

1:0 - Zinke 5'

2:0 - Rytko 75'

Ruch Zdzieszowice - Czarni Żagań 1:2 (0:1)

0:1 - Flejterski (k.) 31'

0:2 - Kononowicz 42'

1:2 - Kiliński 55'

Bytovia Bytów - Miedź Legnica 2:0 (0:0)

1:0 - Wróbel 54'

2:0 - Pietrzyk 58'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!