El. LM: Faworyci nie zawiedli, awans Racingu Genk po rzutach karnych

Bez niespodzianek obyło się we wtorkowych rewanżach IV rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Awans wywalczyli faworyci, choć w jednym przypadku o losach rywalizacji decydowały rzuty karne.

W tym artykule dowiesz się o:

Regulaminowy czas gry nie wystarczył do rozstrzygnięcia dwumeczu Racingu Genk z Maccabi Hajfa. Po 90 minutach Belgowie prowadzili 2:1, a więc w takich samych rozmiarach jak Izraelczycy w ubiegłą środę. Dogrywka nie przyniosła bramek i sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Wojnę nerwów zdecydowanie wygrali gospodarze, którzy uderzali nie do obrony. Tymczasem piłkarze Maccabi zmarnowali dwie jedenastki po fatalnych strzałach w środek bramki. W obu przypadkach Laszlo Koteles miał ułatwione zadanie i bronił dość pewnie.

Bardzo duże emocje przeżywali kibice w Malmo. Szwedzki zespół miał do odrobienia aż trzybramkową stratę, ale nie przejął się tym i był bliski wyeliminowania Dinama Zagrzeb. Gospodarze ruszyli do ofensywy w drugiej połowie, gdy czerwoną kartkę w szeregach gości otrzymał Sime Vrsaljko. Zespół ze Skandynawii zdołał zdobyć dwa gole, lecz do pełni szczęścia zabrakło mu jeszcze jednego trafienia. Rozpaczliwie próby Szwedów spełzły na niczym i ostatecznie to Chorwaci mogli wznieść ręce w geście triumfu.

Dużo łatwiej awans wywalczyły Bayern Monachium i Villarreal CF. Niemcy nie dali FC Zurich najmniejszych szans i w dwumeczu pokonali Szwajcarów aż 3:0. Z kolei Żółte Łodzie Podwodne miały do odrobienia jednobramkową stratę z pierwszego pojedynku, ale nie przeszkodziło im to pewnym triumfie. We wtorek Hiszpanie zdobyli trzy gole, nie tracąc żadnego i bezdyskusyjnie wyeliminowali Odense BK.

WYNIKI REWANŻOWYCH SPOTKAŃ IV RUNDY ELIMINACYJNEJ LIGI MISTRZÓW:

APOEL Nikozja (Cypr) - Wisła Kraków (Polska) 3:1 (1:0)

1:0 - Pareiko (sam.) 29'

2:0 - Ailton 54'

2:1 - Wilk 71'

3:1 - Ailton 87'

pierwszy mecz: 0:1, awans: APOEL Nikozja

Malmo FF (Szwecja) - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) 2:0 (0:0)

1:0 - Figueiredo 69'

2:0 - Jansson 86'

pierwszy mecz: 1:4, awans: Dinamo Zagrzeb

Villarreal CF (Hiszpania) - Odense BK (Dania) 3:0 (0:0)

1:0 - Rossi 50'

2:0 - Rossi 66'

3:0 - Marchena 82'

pierwszy mecz: 0:1, awans: Villarreal CF

FC Zurich (Szwajcaria) - Bayern Monachium (Niemcy) 0:1 (0:1)

0:1 - Gomez 7'

pierwszy mecz: 0:2, awans: Bayern Monachium

Racing Genk (Belgia) - Maccabi Hajfa (Izrael) 2:1 (2:1, 2:1, 2:1), rzuty karne 4:1

1:0 - Vossen 35'

1:1 - Golasa 37'

2:1 - Buffel 41'

pierwszy mecz: 1:2, awans: Racing Genk