Bundesliga: Efektowne zwycięstwo wicemistrza i nowego lidera (wideo)

Co najmniej przez 19 godzin w fotelu lidera zasiadać będzie Bayer Leverkusen. Aptekarze, którzy w pierwszych 4 kolejkach strzelili tylko 2 gole, tym razem zaaplikowali rywalowi - FC Augsburg - aż 4 bramki. Bohaterem został autor dwóch z nich, Sidney Sam.

Konrad Kostorz
W pojedynku w Augsburgu działo się co niemiara i to już od pierwszego gwizdka. W 5. minucie po kombinacyjnej akcji piłkarzy Josa Luhukaya Daniel Baier dośrodkował przed bramkę, z piłką minęli się obrońcy, a dopadł do niej Hajime Hosogai i wpakował ją do bramki Bernda Leno. 19-latek został pokonany w Bundeslidze po raz pierwszy po 275 minutach i nie zapisze się w annałach jako najdłużej zachowujący czyste konto debiutant. Riposta Aptekarzy była błyskawiczna - Stefan Kiessling wykorzystał nieporozumienie obrony FCA i podał na wolne pole do Sidneya Sama, który trafił w długi róg. Uspokojony wyrównaniem Bayer przystąpił do ataku pozycyjnego, który przyniósł efekt w 23. minucie. Świetnie w polu karnym zachował się Renato Augusto, wystawiając piłkę Kiesslingowi, a doświadczony napastnik nie pomylił się. Po chwili doszło do poważnej kontrowersji. Wychodzącego na czystą pozycję Saschę Moeldersa na 17. metrze brutalnie sfaulował Daniel Schwaab. Arbiter ukarał defensora gości jedynie żółtą kartką. Po przerwie augsburczycy, walczący o pierwsze zwycięstwo w elicie, jeszcze nieraz zagrozili bramce Leno, ale brakowało im skuteczności. Gol Sidneya Sama na 3:1 dla Bayeru: Efektywnie grali za to piłkarze Robina Dutta. Wiele do ożywienia do gry wnieśli rezerwowi Andre Schuerrle i Eren Derdiyok, który ustalił wynik meczu. Nieco wcześniej mierzonym strzałem z linii pola karnego Simona Jentzscha pokonał Sam. Warto dodać, że 60 minut rozegrał Michael Ballack. 34-latek dostał długo wyczekiwaną szansę, ale był zdecydowanie najsłabszym ogniwem swojego zespołu. Zepsuł sporo akcji, oddał kilka bardzo niecelnych strzałów, a dodatkowo otrzymał żółtą kartkę. Wicemistrzowie Niemiec co najmniej do 17.20 w sobotę zasiadać będą w fotelu. Wtedy swój mecz z Freiburgiem zakończy dotychczasowy przodownik, Bayern. FC Augsburg - Bayer Leverkusen 1:4 (1:2) 1:0 - Hosogai 5' 1:1 - Sam 6' 1:2 - Kiessling 23' 1:3 - Sam 72' 1:4 - Derdiyok 80' Bundesliga 2011/2012