LM: Zobacz gola Pato z 23. sekundy, zmarnowaną okazję "Lewego" i puszczoną bramkę Szczęsnego (wideo)

Trafienie Alexandre'a Pato w meczu Barcy z Milanem jest 5. najszybszym golem w historii Ligi Mistrzów. Wojciech Szczęsny w starciu z mistrzem Niemiec skapitulował tylko raz - czy miał szanse obronić uderzenie z woleja Ivana Perisicia?

W tym artykule dowiesz się o:

Szlagierowy pojedynek na Camp Nou zakończył się remisem 2:2. Rossoneri zdobywali gole na samym jego początku i samym końcu - w 1. i 92. minucie. - Ledwo zaczęło się spotkanie otrzymałem znakomite podanie, przyjąłem piłkę, zobaczyłem lukę w środku boiska, ruszyłem i trafiłem - opisuje błyskawiczne trafienie Alexandre Pato.

Stroną przeważającą byli faworyzowani Katalończycy. - Jeśli Milan musiał bronić się w polu karnym, robił to. My rozegraliśmy dobre spotkanie biorąc pod uwagę całe 90 minut, zdominowaliśmy przeciwników. Tym niemniej kilka elementów wymaga poprawy - skomentował Pep Guardiola. Barca spotkanie okupiła kontuzją Andresa Iniesty, który z powodu urazu mięśnia uda nie zagra przez miesiąc.

Najszybsi strzelcy w historii LM:

1. Roy Makaay, Bayern Monachium - Real Madryt, gol w 10.12 s.

2. Gilberto Silva, Arsenal Londyn - Paris Saint Germain, gol w 20.07 s.

3. Alex del Piero, Juventus Turyn - Manchester United, gol w 20.12.

4. Clarence Seedorf, AC Milan - Schalke 04 Gelsenkirchen, gol w 21.06 s.

5. Alexandre Pato, FC Barcelona - AC Milan, gol w 23.00 s.

FC Barcelona - AC Milan 2:2 (1:1)

0:1 - Pato 1'

1:1 - Pedro 36'

2:1 - Villa 50'

2:2 - Thiago Silva 90+2'

W spotkaniu Borussii z Arsenalem naprzeciwko siebie stanęli Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny. Napastnik polskiej kadry mógł zostać bohaterem w 12. minucie, gdy minął reprezentacyjnego kolegę, ale jego strzał sprzed linii bramkowej wybił Bacary Sagna (w skrócie od 0:25).

21-letni golkiper Kanonierów miał w Dortmundzie jedną światowej klasy interwencję - w 74. minucie wybronił mocny strzał z bliskiej odległości Nevena Suboticia (od 1:55). W 88. minucie ładnym uderzeniem pokonał go Ivan Perisić (od 2:14). Szczęsny przyznał, że nie miał szans obronić tego uderzenia, nawet gdyby ruszył do piłki.

Borussia Dortmund - Arsenal Londyn 1:1 (0:1)

0:1 - Van Persie 42'

1:1 - Perisić 88'