Super League: Dwie asysty Rogera (wideo)

W środę w Grecji został rozegrany zaległy mecz 2. kolejki Super League. Skoda Xanthi podjęła AEK Ateny. Na boisku zmierzyli się ze sobą dwaj polscy piłkarze. W barwach gospodarzy wystąpił obrońca Michał Stasiak, a w szeregach ateńskiej ekipy pomocnik Roger Guerreiro.

Wojciech Święch

Obaj zawodnicy przebywali na murawie od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. W środę komplet punktów zainkasował zespół z greckiej stolicy przy wydatnej pomocy Rogera Guerreiro.

Były futbolista Legii Warszawa w 19. minucie dobrze dośrodkował z rzutu rożnego. Jednak dogodnej sytuacji nie wykorzystał Kostas Manolas. W 23. minucie Roger popisał się centrą z prawego skrzydła w kierunku Fabiana Vargasa. Kolumbijczyk, pomimo iż stał tyłem do bramki, zdołał efektownym uderzeniem umieścić piłkę w siatce i było 1:1. W 38. minucie Roger z rzutu rożnego idealnie dośrodkował na głowę Nikosa Liberopoulosa, który bez większych problemów pokonał golkipera rywali, dając przyjezdnym prowadzenie 2:1.

Po zmianie stron były piłkarz Legii był mniej widoczny. AEK zdołał odnieść zwycięstwo w stosunku 4:3, choć sama końcówka spotkania okazała się bardzo emocjonująca.

Skoda Xanthi - AEK Ateny 3:4 (1:2)
1:0 - Marcelinho 13'
1:1 - Vargas 23'
1:2 - Liberopoulos 38'
1:3 - Gudjohnsen 75'
2:3 - Marcelinho 84'
2:4 - Klonaridis 90+1'
3:4 - Markovski 90+4'