Ligue 1: Dudka zdecydowanie lepszy od Perquisa

Nie ma najlepszej passy stoper kadry Franciszka Smudy. W środę defensywa Sochaux z Damienem Perquisem dała sobie wbić 6 goli. W niedzielę napastnicy AJ Auxerre trafili do bramki Les Lionceaux 4-krotnie. 90 minut wśród zwycięzców rozegrał Dariusz Dudka.

W tym artykule dowiesz się o:

Damien Perquis po fatalnym występie w 7. kolejce w meczu z Rennes (2:6) ponownie rozczarował. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji z 51. minuty, gdy Dennis Oliech obsłużył podaniem Alaina Traore przy biernej postawie defensora polskiej kadry. Przy trafieniu na 3:1 dla AJA zaspała cała defensywa Les Lionceaux wraz z 26-latkiem.

Po raz 8. w pełnym wymiarze czasowym w ekipie Laurenta Fourniera zagrał Dariusz Dudka. Polak jest niezastąpiony na prawej stronie obrony. Kolejny raz były gracz Wisły nie należał do wyróżniających się postaci na murawie, ale, co najistotniejsze, ustrzegł się błędów.

Burgundczycy zwyciężyli dopiero po raz drugi w sezonie (ale mają na koncie tylko jedną porażkę) i awansowali na 9. miejsce w tabeli, przeskakując Sochaux. Broniące tytułu OSC Lille Ludovika Obraniaka i Ireneusza Jelenia zajmuje 6. pozycję.