Wyszcza Liha: Drużyna Lewandowskiego upokorzona

Na Ukrainie zainaugurowano nowy sezon najwyższej klasy rozgrywkowej. W kadrach klubów z Wyszczej Lihi znajduje się czterech naszych rodaków. W niedzielę skompromitował się zespół Mariusza Lewandowskiego. Szachtar Donieck doznał bowiem porażki w pojedynku z beniaminkiem.

Wojciech Święch

Seweryn Gancarczyk (Metallist Charków) - klub obrońcy zmierzył się na wyjeździe z drużyną Zorii Ługańsk. Polak wystąpił w całym meczu. Nasz rodak przy stałych fragmentach gry starał się dośrodkowywać groźnie w pole karne rywali. W 38. minucie Gancarczyk w rogu szesnastki przechwycił groźne podanie, które dla jego zespołu mogło się zakończyć utratą bramki. W pojedynku tym padł remis w stosunku 1:1.

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - polski pomocnik zagrał w całym meczu wyjazdowym przeciwko Dnipro Dnipropietrowsk. W 7. minucie Polak miał okazję do strzelenia gola, lecz źle przymierzył. Zaraz po przerwie, w 50. minucie, starał się groźnie dośrodkować, ale obrońcy rywali zdołali wybić futbolówkę na aut. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem;

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - jego drużyna zagrała na wyjeździe z FK Lwów. Reprezentant Polski nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych gości. Szachtar został upokorzony przez miejscowych. Mistrz kraju doznał bowiem porażki w stosunku 0:2.

Maciej Nalepa (FK Charków) - golkiper w letnim okienku transferowym opuścił Karpaty Lwów i związał się z FK Charków. Jego zespół podjął przed własną publicznością Worsklę Połtawa. Polak cały mecz oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. Gospodarze odnieśli zwycięstwo w stosunku 1:0.