Anglia: Trzech Polaków na boisku

Ponownie tylko trójka polskich piłkarzy pojawiła się w weekend na angielskich boiskach. Tradycyjnie byli to: Wojciech Szczęsny, Artur Krysiak oraz Radosław Majewski.

Bartosz Zimkowski

W Premier League 90 minut przeciwko Tottenhamowi Hotspur rozegrał Wojciech Szczęsny. Polak bronił dobrze, ale Arsenal Londyn przegrał z Kogutami 1:2. Na ławce rezerwowych całe spotkanie przesiedział Łukasz Fabiański. W drużynie Manchesteru United zabrakło Tomasza Kuszczaka. Czerwone Diabły wygrały z Norwich City 2:0.

Na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej zagrał tylko Radosław Majewski. Polak pojawił się w wyjściowym składzie Nottingham Forest w pojedynku z Birmingham City. Z boiska zszedł w 63. minucie przy korzystnym wyniku 1:0. Ostatecznie Reds przegrali 1:3.

Rezerwowym w Southampton był Bartosz Białkowski. Święci wygrali z Watford 4:0. Natomiast nawet na ławce w Derby County zabrakło Tomasza Cywki. Barany przegrały z Leicester City aż 0:4.

Pełne 90 minut w barwach Exeter City (League One) rozegrał Artur Krysiak. Jego drużyna wygrała z Oldham Athletic 2:0 i awansowała z ostatniej na przedostatnią pozycję.