Włochy: Pierwszy gol polskiego obrońcy w Serie B

W swoim 35. oficjalnym występie na włoskich boiskach premierowego gola zdobył Błażej Augustyn. Polski stoper przyczynił się do zwycięstwa Vicenzy nad Veroną. 90 minuty w meczu Torino z Juve Stabia rozegrał Kamil Glik.

Konrad Kostorz

Błażej Augustyn po przejściu na zasadzie wypożyczenia z Catanii do Vicenzy Calcio ma pewne miejsce w podstawowym składzie. Wystąpił już w 8. spotkaniach ligowych, zawsze w wyjściowej "11". W starciu z Veroną wpisał się na listę strzelców w 49. minucie strzałem głową po zagraniu Davide Gavazziego. Augustyn trafił na 1:0, a ostatecznie jego zespół wygrał 2:1. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo Biancorossich w sezonie, które pozwoliło im awansować na 19. miejsce w tabeli.

W 10. kolejce Serie B po raz 4. (i po raz 4. w pełnym wymiarze czasowym) zagrał Kamil Glik. Polak partnerował na środku obrony nowo kreowanemu reprezentantowi Włoch Angelo Ogbonnie. Torino wygrało 1:0 z Juve Stabia i umocniło się na 1. miejscu w tabeli. - To był trudny mecz, zwłaszcza że oni bronili się niemal całym zespołem. Czekaliśmy na dobrą okazję do strzelenia ze spokojem. Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ obraliśmy dobrą ścieżkę i teraz musimy kontynuować serię zwycięstw. Mój cel? Najważniejsze są kolejne wygrane - powiedział po meczu były piłkarz Piasta i Palermo.