Francja: Jeleń bohaterem meczu w Auxerre, pierwszy gol Polaka dla Lille!

Ireneusz Jeleń nie mógł wymarzyć sobie lepszego powrotu do Auxerre, gdzie grał przez 5 sezonów. W "polskim" meczu wszedł na boisko w drugiej połowie i miał udział w wyrównującym golu Lille. W 80. minucie jego trafienie zapewniło mistrzom Francji 3 punkty.

Konrad Kostorz

Na murawie Stade l'Abbe Deschamps od 1. minuty pojawiło się dwóch reprezentantów Polski. W składzie gospodarzy po raz pierwszy w sezonie w roli defensywnego pomocnika (wcześniej grał jako prawy obrońca) wystąpił Dariusz Dudka. Trener Rudi Garcia na prawym skrzydle postawił na Ludovika Obraniaka, który w awizowanym składzie znajdował się wśród rezerwowych. Niespodziewanie na ławce pozostał za to Ireneusz Jeleń (podobnie jak najlepszy gracz LOSC Eden Hazard), w miejsce którego zagrał Ronny Rodelin.

Obaj biało-czerwoni byli aktywni i egzekwowali stałe fragmenty gry. Dudka, który został zmieniony w 85. minucie, w pierwszej połowie wykonał aż 3 rzuty rożne. Ekipa Laurenta Fourniera nieoczekiwanie objęła prowadzenie w 35. minucie po strzale Dennisa Oliecha.

W 53. minucie boisko opuścił "Ludo", a zameldował się na nim "Jelonek". Na znakomicie znanym sobie stadionie (występował na nim od 2006 roku do maja 2011) 30-latek był bardzo aktywny. Już 4 minuty po wejściu pokonał Olivera Sorina, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 71. minucie Polak zagrał do Hazarda, który obsłużył podaniem Dimitri Payeta i zrobiło się 1:1. Niedługo później po kombinacyjnej akcji Hazarda i Joe Cole'a Anglik oddał strzał, a do odbitej przez Sorina piłki dopadł Jeleń i wpakował ją do siatki.

To pierwsza bramka polskiego napastnika dla mistrza Francji. Jeleń, który przyznaje, że rozstał się z byłym klubem w nie najlepszej atmosferze, udowodnił działaczom AJA, iż popełnili błąd nie przedłużając z nim kontraktu. Już w najbliższy wtorek były zawodnik Wisły Płock stanie przed szansą wpisania się na listę strzelców w meczu Ligi Mistrzów z Interem Mediolan.

AJ Auxerre - OSC Lille 1:3 (1:0)
1:0 - Oliech 35'
1:1 - Payet 71'
1:2 - Jeleń 80'
1:3 - Debuchy 90+3'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)