Sparingowo: Skromne zwycięstwo Warty, debiut Szamotulskiego

Zgodnie z tradycją w środku tygodnia Warta rozegrała mecz sparingowy. Tym razem rywalem zielonych była III-ligowa Polonia Leszno. Ekipa Artura Płatka zwyciężyła 1:0 po bramce Łukasza Jasińskiego.

Szymon Mierzyński
Jedyne trafienie miało miejsce w 25. minucie. 26-letni defensor popisał się kapitalnym strzałem przewrotką. W bramce poznaniaków po raz pierwszy stanął Grzegorz Szamotulski. Doświadczony golkiper zaliczył 45-minutowy występ i zachował czyste konto. Okazuje się jednak, że kontrakt z tym piłkarzem wciąż nie został podpisany. - Sztab szkoleniowy po ocenie dyspozycji Szamotulskiego zadecyduje o ewentualnym związaniu się z nim. Póki co nie można jeszcze powiedzieć, że jest naszym zawodnikiem - zaznaczył dyrektor sportowy Warty, Arkadiusz Miklosik.
Przy piłce Tomasz Magdziarz (fot. Warta Poznań)
Grzegorz Szamotulski zadebiutował w zielonych barwach (fot. Warta Poznań)
Warta Poznań - Polonia Leszno 1:0 (1:0) 1:0 - Jasiński 25' Skład Warty: I połowa: Szamotulski - Magdziarz, Wichtowski, Otuszewski, Kosznik, Gajtkowski (Jasiński), Ngamayama (Scherfchen), Goliński, Foszmańczyk (Reiss), Sasin (Ciarkowski), Klatt; II połowa: Sobański - Gabrych, Zawadzki, Bartkowiak, Białożyt, Bereszyński, Scherfchen, Filip Marciniak, Reiss (Zagdański), Ciarkowski, Ujek. ->Więcej o Warcie Poznań