Polacy w Turcji: Gol Grosickiego, "asysta" Iwańskiego, dobra passa Pawełka (wideo)

Kamil Grosicki zdobył swojego drugiego gola w sezonie, Maciej Iwański miał udział przy bramce swojej drużyny, a Mariusz Pawełek obronił rzut karny i po raz kolejny zachował czyste konto - to bilans Polaków w Turcji z ostatnich dni.

Maciej Kmita

Sivasspor (13. miejsce, 9 pkt straty do lidera) "Grosik" w starciu z Kayserisporem poniósł sromotną klęskę, przegrywając 2:6, ale polski skrzydłowy wpisał się na listę strzelców w 35. minucie gry, kiedy jego zespół przegrywał dopiero 0:2, pewnie wykorzystując rzut karny. To drugie ligowe trafienie Grosickiego w tym sezonie.

Zobacz bramkę Kamila Grosickiego (od 1:16):

Udział przy trzecim z rzędu zwycięstwie Manisasporu (7. miejsce, 6 pkt straty do lidera) miał Iwański. Były gracz Legii Warszawa wystąpił po raz trzeci od momentu powrotu do zdrowia po kontuzji kolana, ale pierwszy raz w większym wymiarze czasowym i w 73. minucie spotkania z Eskisehirsporem znalazł się z piłką w polu karnym rywali, a próbujący mu ją wybić Koray Arslan skierował ją do własnej siatki.

Zobacz "asystę" Macieja Iwańskiego (od 2:45):

Mały wpływ na losy spotkań swoich drużyn mieli tym razem Paweł Brożek, Arkadiusz Głowacki i Adrian Mierzejewski z Trabzonsporu (6. miejsce, 5 pkt straty do lidera) oraz Marcin Kuś z Instabul BB (4. miejsce, 4 pkt straty do lidera). Wicemistrzowie Turcji zremisowali 1:1 z byłym mistrzem kraju, Bursasporem, a Istanbul BB uległ 0:2 Karabuksporowi.

Udaną passę kontynuuje Mariusz Pawełek z Konyasporu (9. miejsce, 3 pkt straty do lidera). Były reprezentant Polski w środowym wygranym 2:1 meczu z Denizlisporem co prawda skapitulował po raz pierwszy w sezonie, ale przy stanie 2:0 dla swojej drużyny obronił rzut karny. W weekend natomiast po raz 6. w sezonie zachował czyste konto w starciu z Karsiyaka, które Orły Anatolii wygrały 1:0. Marcin Robak wystąpił w obu meczach i miał udział przy golach z Denizlisporem, kiedy jego koledzy z zespołu trafiali do siatki rywali, dobijając jego strzały.

Zobacz, jak Mariusz Pawełek obronił "11" (od: 1:58):

Zobacz, jak Mariusz Pawełek po raz 6. w sezonie zachował czyste konto:

Polacy w 7. kolejce Super Lig oraz 7. i 8. kolejce 1. Lig:

Paweł Brożek (Trabzonspor): od 62. do 90. minuty w meczu z Bursasporem (1:1)

Piotr Brożek (Trabzonspor): poza kadrą na mecz z Bursasporem (1:1)

Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor): pełne 90 minut i żółta kartka w meczu z Bursasporem (1:1)

Kamil Grosicki (Sivasspor): pełne 90 minut i gol w meczu z Kayserisporem (2:6)

Maciej Iwański (Manisaspor): od 53. do 90. minuty w meczu z Eskisehirsporem (2:0)

Marcin Kuś (Instabul BB): od 66. do 90. minuty w meczu z Karabuksporem (0:2)

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor): od 1. do 62. minuty w meczu Bursasporem (1:1)

Mariusz Pawełek (Konyaspor): pełne 90 minut i obroniony rzut karny w meczu z Denizlisporem (2:1); pełne 90 minut w meczu z Karsiyaka (1:0)

Marcin Robak (Konyaspor): od 1. do 88. minuty w meczu z Denizlisporem (2:1); pełne 90 minut w meczu z Karsiyaka (1:0).