Bundesliga: Premierowy gol Peszki i wysoka wygrana FC Koeln!

22 meczów w Bundeslidze potrzebował "Peszkin", by wpisać się na listę strzelców. Skrzydłowy ustalił wynik meczu Kolonii z Augsburgiem. Wcześniej dwie bramki zdobył Lukas Podolski. Zespół Stale Solbakkena w pełni zrehabilitował się za klęskę w Dortmundzie.

"Mecz prawdy" dla FC Koeln zaczął się dla gospodarzy bardzo dobrze. W 19. minucie po indywidualnej akcji Simona Jentzscha pokonał Lukas Podolski. Lider kolończyków wpadł z lewej flanki w pole karne i nieniepokojony przez Gibrila Sankoha trafił do siatki. Wkrótce zrobiło się 2:0 - Hajime Hosogai przewrócił Christiana Clemensa, a "Poldi" okazał się pewnym egzekutorem.

Krótko po zmianie stron pierwszą bramkę na niemieckich stadionach zdobył Sławomir Peszko. Polak trafił po zagraniu Mato Jajalo. Beniaminka nie było już stać na skuteczną odpowiedź, a w końcówce z boiska za brutalny faul na Saschy Rietherze wyleciał Torsten Oehrl. Adam Matuszczyk pojawił się na placu gry w 66. minucie w miejsce Martina Laniga.

W ostatnim pojedynku 11. rundy meczów Rothosen uratowali remis z Czerwonymi Diabłami. Gospodarze już w 22. minucie zostali osłabieni po tym, jak Slobodan Rajković sfaulował Christiana Tifferta. Piłkarze Marco Kurza objęli prowadzenie po bramce Pierre'a de Wita, ale stracili je, gdy Paolo Guerrero wykorzystał podanie Gokhana Tore. To pierwsza bramka króla strzelców Copa America w tym sezonie.