Kolejna porażka Elany - wyniki niedzielnych spotkań 20. kolejki gr. zachodniej II ligi

W niedzielny wieczór piłkarze grupy zachodniej II ligi zakończyli zmagania w 2011 roku. W ostatnich dwóch spotkaniach bramki oglądaliśmy tylko na boisku w Gdyni.

W tym artykule dowiesz się o:

Derby Pomorza w Gdyni zapowiadały się ciekawie. Zwłaszcza, że Bałtyk na ligowy triumf czekał od ponad 630 minut. Z kolei Elana do tej pory znacznie lepiej spisywała się na wyjazdach niż na swoim boisku. Jednak brak w składzie gości z różnych powodów Radosława Mikołajczaka, Tomasza Grudnia i Kelechi Iheanacho przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gdynian.

Ozdobą spotkania była przepiękna bramka zdobyta w drugiej połowie przez Marcina Dettaffa. Po jego uderzeniu z trzydziestu metrów Michał Osiński nie miał żadnych szans na złapanie futbolówki. - Po ostatnich dwóch meczach rzec można tak: król jest nagi! Jeżeli myślimy serio o odegraniu w lidze jakiejś roli, musimy szukać wzmocnień. Inaczej nasza gra nie ulegnie poprawie - tłumaczy na łamach Pomorskiej trener Mariusz Bekas.

W drugim niedzielnym spotkaniu Jarota Hotel tylko zremisował bezbramkowo z Rakowem Częstochowa 0:0. Sam mecz nie był porywającym widowiskiem i obie drużyny z góry założyły sobie przynajmniej zdobycz jednego punktu. - Raków chciał grać górne piłki i wykorzystać wzrost swoich zawodników. Ale my tę walkę podjęliśmy. Mogliśmy pokusić się o zwycięstwo. Nie było wielu sytuacji, ale była walka była - skomentował zawody trener Czesław Owczarek.