Remis pierwszych składów, GKS wygrywa dublerami

Inauguracja ekstraklasy została przełożona, więc kluby wykorzystują ten czas na dodatkowe przygotowania do sezonu. W Bełchatowie, tamtejszy GKS zmierzył się w sparingowym dwumeczu z Łódzkim Klubem Sportowym. Spotkanie, w którym zagrali podstawowi gracze, zakończyło się remisem 1:1, a w pojedynku dublerów, wyraźnie lepsi okazali się gospodarze.

W tym artykule dowiesz się o:

O godzinie 11, na główne boisko GKS-u wybiegły podstawowe jedenastki obu zespołów. Prowadzenie już na początku spotkania objęli gospodarze, po bramce niespełna 19-letniego Kamila Poźniaka. W zespole ŁKS-u, w drugiej połowie na placu pojawili się m. in. Paweł Drumlak i Dawid Jarka, którzy w ostatnich dniach dołączyli do zespołu i ten ostatni, po zaledwie 13 minutach w swoim debiucie w barwach ŁKS-u, zdobył wyrównującego gola.

Widać, że obaj ci gracze będą dużym wzmocnieniem łodzian w nadchodzącym sezonie. Można się spodziewać, że już za tydzień w meczu ligowym z Lechią (jeśli oczywiście Ekstraklasa SA nie przełoży drugiej kolejki), Jarka znajdzie się w wyjściowym składzie. W przypadku Drumlaka, musi on jeszcze nadrobić zaległości kondycyjne i dla niego trener Marek Chojnacki ma jak na razie funkcję "jokera", wchodzącego z ławki w drugiej połowie.

PGE GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 1:1 (1:0)

1:0 - Poźniak 8'

1:1 - Jarka 58'

PGE GKS: Kozik, Herrera, Magdoń, Pietrasiak, Popek, Sanchez, Rachwał, Jarzębowski, Poźniak (46. Costly) Garguła, Ujek.

ŁKS: Wyparło, Woźniczka (46. Marciniak), Mowlik, Adamski, Freidgeimas, Stachowiak (46. Kujawa), Kascelan, Haliti, Vayer (46. Drumlak), Asaad, Czerkas (46. Jarka).

Kilkanaście minut po pierwszym spotkaniu, na boisku treningowym w Bełchatowie, rozegrany został drugi mecz obu zespołów. Tym razem jednak wystąpili w nim dublerzy i zawodnicy testowani w obu klubach. Do przerwy działo się na boisku niewiele i żadna z drużyn nie zdobyła gola. Bramki się jednak posypały w drugiej odsłonie, a aż 4 razy wyjmować piłkę z siatki musiał Sasa Ivanović i swoim występem raczej nie przekonał do siebie szkoleniowca ŁKS-u.

W łódzkim zespole nadal testowani są m.in. Portugalczycy Miguel Soarez i Leonid Tavares, a także Serbowie Milan Nikolić (2. mecz i 2. gol) i Marjan Jugović oraz Albańczyk Xhulian Rrudho. Trener nie podjął jednak w dalszym ciągu żadnych decyzji personalnych względem tych graczy. W Łodzi nie będzie występował natomiast Maciej Nuckowski, z którego sztab szkoleniowy zrezygnował po wypożyczeniu z Górnika Jarki.

PGE GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 4:1 (0:0)

1:0 - Gol 52'

1:1 - Nikolić 66'

2:1 - Dziedzic 70' (karny)

3:1 - Wróbel 77'

4:1 - Dziedzic 82'

PGE GKS: Misztal, Marciniak, Cecot, Słomian, Klepczarek, Janus, Michalak, Gol, Poźniak (46. Wróbel), Dziedzic, Costly (46. Cetnarski).

ŁKS: Studziński (46. Ivanović), Gieraga (30. Jarmuda), Ognjanović, Leszczyński, Mordzakowski (60. Jugović), Tavares, Nikolić, Soares, Potocki, Świątek, Jugović (46. Rrudho).