Lechia lepsza od Floty w sparingu

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Niechorzu Lechia Gdańsk pokonała Flotę Świnoujście 2:1 (1:0). Bramki dla gdańszczan zdobyli Ivans Lukjanovs oraz Rafał Janicki, a dla świnoujścian Piotr Tomasik.

Mateusz Kołtoniak

Sparing pomiędzy Lechią Gdańsk a Flotą Świnoujście został rozegrany w Niechorzu, gdzie od pięciu dni trenują podopieczni Pawła Janasa. Zawodnicy obydwu drużyn byli pod wrażeniem stanu boiska, na którym odbył się mecz towarzyski.

W pierwszej połowie Lechia wystawiła swój najmocniejszy skład. Jedynym testującym w pierwszych 45 minutach był Dawid Kubowicz. Obecnie jest on zawodnikiem Termalici Bruk-Bet Nieciecza, a wcześniej reprezentował barwy sobotniej przeciwnika gdańszczan - Floty Świnoujście. W barwach pierwszoligowca od pierwszej minuty występował testowany napastnik - Veselin Marchev oraz od 31. minuty Patryk Fryc, który trenuje z zespołem od początku okresu przygotowawczego.

W pierwszej połowie 12. drużyna T-Mobile Ekstraklasy dominowała na boisku. Gdańszczanie stwarzali dużo groźnych sytuacji, lecz nieskuteczność i brak szczęścia pod bramką Alana Wesołowskiego, sprawiły że Lechia do przerwy prowadziła jedną bramką. Jedynego gola w tej odsłonie strzelił Ivans Lukjanovs.

W drugiej połowie trener Lechii zmienił wszystkich zawodników i desygnował nowych zawodników, a wśród nich na prawej obronie wystąpił testowany Serb -Petar Pavlović. W obozie Wyspiarzy w drugiej odsłonie pojawili się nowi zawodnicy, tj. Paweł Wilczewski (bramkarz ze Stali Sanok) oraz Salomon - nigeryjski napastnik, trenujący z zespołem od początku okresu przygotowawczego.

Zmiany w Lechii spowodowały, że inicjatywę w spotkaniu przejęła Flota, która w 61. minucie wykorzystała zamieszanie w polu karnym gdańszczan. Bramkę zdobył Piotr Tomasik. Lechia nie zamierzała swojego pierwszego zimowego sparingu zremisować. W 76. minucie spotkania Rafał Janicki, który dwie minuty wcześniej zmienił kontuzjowanego Łukasza Kacprzyckiego. Zdecydował się on na uderzenie z 25 metrów, czym zaskoczył bramkarza Floty.

Lechia Gdańsk zasłużenie pokonała pierwszoligową Flotę Świnoujście 2:1 (1:0). Następny sparing gdańszczanie rozegrają 18 stycznia z Kotwicą Kołobrzeg w Niechorzu, który odbędzie się na zakończenie obozu przygotowawczego w tym mieście.

Natomiast Flota po spotkaniu z Lechią udała się na dwutygodniowy obóz do Wisły. Podopieczni Krzysztofa Pawlaka swój następny mecz towarzyski rozegrają w środę z Sandecją Nowy Sącz, a spotkanie odbędzie się w Bielsku-Białej o godzinie 12.

Flota Świnoujście - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)
0:1 - Ivans Lukjanovs 12'
1:1 - Piotr Tomasik 61'
1:2 - Rafał Janicki 76'

Flota Świnoujście:
Alan Wesołowski (46' Paweł Wilczewski) - Rafał Kalinowski (31' Patryk Fryc), Piotr Kieruzel, Daniel Chyła, Radosław Jasiński - Christian Nnamani (46' Salomon), Marek Niewiada, Mateusz Broź (46' Bartosz Śpiączka), Krzysztof Bodziony, Piotr Tomasik - Veselin Marchev.

Lechia Gdańsk:
(I połowa) Wojciech Pawłowski - Dawid Kubowicz, Rafał Janicki, Luka Vučko, Lewon Hajrapetjan - Paweł Nowak, Łukasz Surma, Krzysztof Bąk, Kamil Poźniak, Piotr Wiśniewski - Ivans Lukjanovs.
(II połowa) Michał Buchalik - Petar Pavlović, Sergejs Kožans, Maciej Kostrzewa, Vytautas Andriuškevičius - Deleu, Marcin Pietrowski, Jakub Kawa (65' Krzysztof Bąk), Łukasz Kacprzycki (74' Rafał Janicki), Tomasz Bobrowski - Adam Duda.