Lewandowski trafia u progu rundy wiosennej, z HSV trzech Polaków od początku?

Już w niedzielę Borussia Dortmund rozpocznie walkę o obronę mistrzostwa Niemiec wyjazdowym meczem z Hamburgerem SV. W próbie generalnej przed tym spotkaniem zespół Juergena Kloppa bez trudu wypunktował trzecioligowego rywala.

Konrad Kostorz

Juergen Klopp wystawił najsilniejszą jedenastkę za wyjątkiem wracających do zdrowia bramkarza Romana Weidenfellera i Mario Goetze. Od 1. minuty na murawę wyszli Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Polski napastnik, który według doniesień znajduje się na celowniku Bayernu Monachium, wykorzystał zawahanie defensorów rywali i z zimną krwią pokonał Michaela Melkę.

W 40. minucie z boiska zszedł Piszczek, który uskarżał się na lekkie kłopoty zdrowotne i został zmieniony przez Patricka Owomoyelę. Na 3:0 przed przerwą strzałem z 30 metrów trafił Sven Bender. Po zmianie stron podwyższyć mógł "Kuba", ale jego uderzenie z rzutu wolnego przeszło nad poprzeczką. Błaszczykowski i "Lewy" zostali zmienieni w 68. minucie. Wynik ustalił Lucas Barrios, który wykorzystał podanie Mohameda Zidana i po wielu tygodniach przełamał strzelecką niemoc.

Biorąc pod uwagę, że pojedynek z 18. drużyną III ligi był próbą generalną przed spotkaniem 18. kolejki Bundesligi z Hamburgerem SV, w niedzielę na Imtech-Arena można spodziewać się tercetu biało-czerwonych w wyjściowym składzie.

Rot-Weiss Oberhausen - Borussia Dortmund 0:4 (0:3)