Puchar Włoch: Inter w gazie, piękny gol Maicona, będą hity w 1/4 finału (wideo)

W rewelacyjnej dyspozycji znajdują się Nerazzurri, którzy na początku sezonu przegrywali mecz za meczem. Zespół Claudio Ranieriego 4 dni po pokonaniu Milanu w Serie A odprawił Genoę, choć nie zagrał w najsilniejszym składzie.

Konrad Kostorz

Inter w wielkim stylu rozpoczął mecz z Rossoblu. W 9. minucie Maicon popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu z prostego podbicia. Piłka wpadła w samo okienko bramki Cristiano Lupatelliego.

Na 2:0 podwyższył, zdobywając swojego pierwszego gola w karierze dla Nerazzurrich, Andrea Poli. 22-letni Włoch ładną akcją wykończył podanie Joela Obiego.

Inter nie miał kłopotów z utrzymaniem prowadzenia. Aż 81 minut rozegrał po kontuzji Wesley Sneijder. Szansy nie wykorzystał natomiast 19-letni Luc Castaignos, który wystąpił od 1. minuty. W doliczonym czasie honorowego gola dla Genoi zdobył Słoweniec Walter Birsa, który skorzystał z podania Lucasa Pratto.

Inter - Genoa 2:1 (1:0)
1:0 - Maicon 9'
2:0 - Poli 50'
2:1 - Birsa 90+1'