Primera Division: Pewne zwycięstwa Realu i Barcelony, hat-trick Messiego

Zwycięstwa w stosunku 4:1 odniosły ekipy Realu Madryt i FC Barcelony. Królewscy okazali się lepsi od Athletic Bilbao, a Blaugrana pokonała Malagę. Dwie bramki z rzutów karnych zdobył Cristiano Ronaldo, z kolei hat-trickiem popisał się Lionel Messi.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Przed rewanżowym El Clasico o półfinał Pucharu Króla Josep Guardiola posadził na ławce rezerwowych Cesca Fabregasa, Xaviego Hernandeza czy Carlesa Puyola. Malaga postawiła się mistrzom kraju tylko przez pierwsze 20. minut, kiedy to 3-krotnie zespół uratował Victor Valdes. Później inicjatywę przejęli goście, a bohaterem wieczoru został Lionel Messi.

Argentyńczyk popisał się hat-trickiem i ma już 22 bramki na swoim koncie. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się również Alexis Sanchez. Miejscowych stać było tylko na trafienie rezerwowego Salomona Rondona w samej końcówce meczu.

Messi tylko przez chwilę był liderem klasyfikacji strzelców. W niedzielny wieczór ponownie wyprzedził go Cristiano Ronaldo, który 2-krotnie po rzutach karnych pokonał golkipera Athletic Bilbao. W składzie Królewskich zabrakło miejsca m.in. dla Pepe, który po nadepnięciu na dłoń Lionela Messiego znalazł się pod ostrzałem mediów. W pierwszej jedenastce pojawili się za to Esteban Granero czy Raphael Varane.

Real miał sporo problemów w starciu z Baskami. Wynik otworzył Fernando Llorente i później goście mieli jeszcze kilka klarownych sytuacji. Pod bramką Ikera Casillasa szczególnie szaleli Iker Muniain i Oscar de Marcos. Po ładnej dwójkowej akcji Marcelo - Karim Benzema Brazylijczyk jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania.

Tuż po zmianie stron w polu karnym Athletic został sfaulowany aktywny Kaka i sędzia wskazał na "wapno". 20 minut później tym razem Mesuta Oezila podciął de Marcos, a arbiter wyrzucił go z boiska. Obie jedenastki skutecznie wykorzystał Ronaldo, który ma już 24 bramki na koncie. Basków w ostatnich minutach dobił jeszcze Jose Callejon, który wykorzystał świetne podanie Gonzalo Higuaina.

Po ciekawym meczu punktami podzieliła się Valencia z Osasuną Pampeluną. W 85. minucie świetną główką popisał się najlepszy strzelec Nietoperzy, Roberto Soldado. Ekipę z Nawarry przed drugą domową porażką uratował w doliczonym czasie gry Lolo. Goście kończyli mecz w osłabieniu po ostrym faulu kapitana Davida Albeldy.

Również tylko punkt zgromadziło Levante. Rewelacja tego sezonu bezbramkowo zremisowała z ostatnią Saragossą. Cenne wyjazdowe zwycięstwo osiągnęła za to Mallorca, która ma już cztery oczka przewagi nad strefą spadkową.

Osasuna Pampeluna - Valencia 1:1 (0:0)
0:1 - Soldado 85'
1:1 - Lolo 90+2'

Czerwona kartka: Albelda /90'/ (Valencia).

Rayo Vallecano - Real Mallorca 0:1 (0:0)
0:1 - Ramis 57'

Malaga - FC Barcelona 1:4 (0:1)
0:1 - Messi 33'