Sandecja wysoko wygrała z Resovią

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Sandecja Nowy Sącz bez problemów pokonała drugoligową Resovię Rzeszów. Sądeczanie od pierwszego do ostatniego gwizdka kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a swoją przewagę potwierdzili strzeleniem trzech bramek. Było to kolejne wysokie zwycięstwo, które sądecki zespół odniósł podczas przygotowań.

Przewaga zawodników z Nowego Sącza widoczna była już od pierwszych minut. Pomimo ambitnej postawy, Resovia nie była w stanie przeciwstawić się naporowi gości. Prowadzenie powinien dać Sandecji Peter Petran, ale po jego uderzeniu z około sześciu metrów, piłka odbiła się od słupka. Niedługo później w dogodnej sytuacji był Bartosz Wiśniewski, jednak jego strzał głową nie znalazł drogi do bramki. Resovia również miała swoją szansę na zdobycie gola, ale Dariusz Kantor nie potrafił pokonać Mariusza Różalskiego. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Jedynie osiem minut potrzebowali sądeccy piłkarze aby zdobyć bramkę po przerwie. Szybką akcję rozpoczął Lukas Janic, a skutecznie zakończył ją Piotr Kosiorowski wykorzystując świetne podanie od Wiśniewskiego. Dwadzieścia cztery minuty później było już 2:0. Bartosz Szeliga zagrał do Wiśniewskiego, a tym razem napastnik Sandecji sam umieścił piłkę w siatce. Wynik został ustalony po akcji dwóch zawodników ze Słowacji. Martin Zlatohlavy otrzymał podanie od Janica i strzelił bramkę numer trzy. Wysokie zwycięstwo było dokładnym odzwierciedleniem przewagi Sandecji.

W sparingu z powodów zdrowotnych nie wystąpili Arkadiusz Aleksander oraz Mateusz Wilk. Natomiast Tomasz Midzierski i Wojciech Trochim dostali od trenera możliwość odpoczynku.

Resovia Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz 0:3 (0:0). 1:0 - Kosiorowski 53’ 2:0 - Wiśniewski 77’ 3:0 - Zlatohlavy 90’

Resovia: Pietryka (46’ Mech) - Jaroch (46’ Krzak), Bogacz (46’ Kozubek), Nikanowycz, Szkolnik (46’ Sulkowski), Ogrodnik (46’ Kwiek), Frankiewicz (46’ Domoń), Juszkiewicz, Brągiel, Kantor (46’ Hajduk), Ciećko (46’ Góra).

Sandecja: Różalski - Fechner (46’ Makuch), Fröhlich (60’ Zinyak), Zinyak (46’ Zlatohlavý), Niechciał (46’ Woźniak), Szeliga (30’ Majkowski), Petrán (46’ Leśniak), Szczepański (46’ Gawęcki), Burkhardt (46’ Janič), Kosiorowski (60’ Szeliga), Wiśniewski.

Pozytywną ocenę swoim podopiecznym wystawił Robert Moskal. - Zwycięstwo nad zespołem z niższej ligi odbieram jako obowiązek, z którego się wywiązaliśmy. Czasem takie mecze bywają trudniejsze niż pojedynki z drużynami z tego samego poziomu rozgrywek. Bardzo ważne, że zagraliśmy na zero z tyłu. Nad tym elementem obecnie pracujemy i przynosi to efekty. Do tego potrafiliśmy strzelić trzy bramki, także należy się cieszyć, choć sytuacji bramkowych było więcej - podsumował trener Sandecji.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!