Grad bramek w Królewskiej Woli / Wyniki sobotnich spotkań 2. kolejki II ligi gr. zachodniej

Sporo bramek padło w drugiej kolejce spotkań w grupie zachodniej II ligi. Szczególnie zadowoleni ze zdobyczy punktowej mogą być piłkarze Pogoni Szczecin i Zawiszy Bydgoszcz, którzy pokonali na własnym terenie Czarnych Żagań 3:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Janikowie, gdzie Unia zmierzyła się z Rakowem Częstochowa. W poprzednim sezonie obie drużyny w rozgrywkach III ligi uplasowały się na drugim miejscu w swoich grupach, zatem można było spodziewać się dość zaciętego pojedynku. I tak rzeczywiście było, gdyż podopieczni Zbigniewa Kieżuna do przerwy przegrywali z Rakowem 1:0. Jednak w drugiej części, zaledwie w ciągu pięciu minut janikowianie zdołali odrobić wszystkie straty. Najpierw sposób na pokonanie Siwego znalazł Tarnowski, a chwilę później wynik spotkania ustalił Warczachowski.

Z pierwszych ligowych punktów mogą się cieszyć piłkarze Pogoni Szczecin. Podopieczni Mariusza Kurasa musieli się jednak sporo namęczyć, by pokonać w Koronowie miejscową Victorię. Bramka dla gości padła dopiero w 88. minucie, a celne dośrodkowanie z rzutu różnego Parzego na bramkę zamienił Woźniak. Gdyby jednak szczecinianie wykorzystali wszystkie swoje sytuacje, mogliby wygrać przynajmniej 3:0.

Aż dziewięć goli padło w Królewskiej Woli. Gawin pokonał Polonię Słubice 6:3, a trzy bramki dla gospodarzy zdobył Mazurek, który zaliczył również zwykły hat-trick. Ostre strzelanie urządzili sobie też piłkarze Nielby Wągrowiec. Żółto-czarni wygrali 4:1 z silną Miedzią Legnica, dzięki czemu objęli fotel lidera.

2 kolejka II ligi grupy zachodniej:

MKS Kluczbork - GKS Tychy 1:0 (1:0)

1:0 - Hober 45'

Zagłębie Sosnowiec - Jarota Jarocin 1:0 (0:0)

1:0 - Myśliwy 58'

Victoria Koronowo - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)

0:1 - Woźniak 88'

Unia Janikowo - Raków Częstochowa 2:1 (0:1)

0:1 - Lenartowski 27'

1:1 - Tarnowski 50'

2:1 - Warczachowski 56'

Nielba Wągrowiec - Miedź Legnica 4:1 (1:0)

1:0 - Figaszewski 21'

2:0 - Nawrot 60'

3:0 - Kalu 80'

3:1 - Bakrać 83

4:1 - Mikołajczak 90'

Gawin Królewska Wola - Polonia Słubice 6:3 (3:1)

6:3 - Koziara 90' (k)

Kotwica Kołobrzeg - Chemik Police 2:2 (1:2)

1:0 - Pietroń 30'

1:1 - Jarymowicz 35'

1:2 - Miśta 45'

2:2 - Rusinek 87'

Zawisza Bydgoszcz - Czarni Żagań 3:1 (3:0)

1:0 - Piętka 11'

2:0 - Maziarz 28'

3:0 - Kozłowski 30'

3:1 - Kwiatkowski 61'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!