Primera Division: Hat-trick Ronaldo, zwycięstwa Valencii i Villarreal (wideo)

Z rzutu karnego, głową i po fenomenalnym strzale bramki w niedzielę zdobywał Cristiano Ronaldo, który ma już 27 trafień na swoim koncie. Oprócz Realu Madryt po komplet punktów sięgnęły również m.in. ekipy Valencii czy Villarreal, a nieprzyjemną niespodziankę swoim kibicom sprawili piłkarze Espanyolu Barcelona.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Chęć na kolejną niespodziankę w starciu z Realem Madryt mieli piłkarze Levante, którzy w pierwszej rundzie pokonali Królewskich 1:0. Na Santiago Bernabeu ekipa z Walencji prowadziła już po 5. minutach i strzale głową Gustavo Cabrala. Później Królewscy praktycznie nie schodzili z połowy rywali i w pierwszej połowie oddali aż 19 strzałów w kierunku bramki Gustavo Munuy! Bramkę zdobyli jednak dopiero tuż przed przerwą po dobrze wykonanym rzucie karnym przez Cristiano Ronaldo. "Jedenastkę" sprokurował Vicente Iborra, który dotknął piłkę ręką i otrzymał drugą żółtą kartkę. Co ciekawe, wcześniej na podobną karę mógł sobie zasłużyć Sergio Ramos, bezpardonowo kopiąc rywala bez piłki. Hiszpanowi się upiekło i obejrzał jedynie "żółtko".

Po zmianie stron osłabionych rywali dobił Ronaldo, który skompletował swojego szóstego hat-tricka w tym sezonie. Cień nadziei przyjezdnym dał jeszcze Arouna Kone, ale chwilę później były skrzydłowy Manchesteru United zaliczył asystę, a bramkę zdobył Karim Benzema. Dzięki zwycięstwu Królewscy na 16. kolejek przed końcem mają aż 10 punktów przewagi nad FC Barceloną.

4:2 - Benzema 66'

Real Madryt: Casillas - Arbeloa, Sergio Ramos, Pepe, Coentrao - Granero (76' Khedira), Xabi Alonso, Oezil (81' Kaka) - Cristiano Ronaldo, Higuain (67' Callejon), Benzema.

Levante: Munua - Javi Venta, Ballesteros, Cabral, Del Horno (76' Pedro Lopez) - Farinos, Iborra, Valdo (76' Botelho), El Zhar (46' Pallardo), Oscar Serrano - Kone.

Żółte kartki: Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa (Real) oraz Serrano, Iborra, Cabral (Levante).

Czerwona kartka: Iborra /43', za drugą żółtą/ (Levante).

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco.

Przepiękny gol Ronaldo na 3:1:

***

Humory po odpadnięciu z Pucharu Króla poprawili sobie piłkarze Valencii, którzy pokonali Sporting Gijon 4:0. W ataku Nietoperzy wspólnie zagrali Roberto Soldado i Aritz Aduriz, ale do siatki trafiali inni. Worek z bramkami rozwiązał świetnym wolejem Sofiane Feghouli, po przerwie Alvaro Botia wyręczył graczy Nietoperzy, a w doliczonym czasie gry dublet zaliczył Jonas. Na brawa ponownie zasługuje lewa flanka trzeciej ekipy Primera Division - Jeremy Mathieu i Jordi Alba co chwila straszyli defensywę Asturyjczyków.

Szansy na awans do pierwszej czwórki nie wykorzystał Espanyol Barcelona. Los Pericos niespodziewanie przegrali na własnym boisku z ostatnią Saragossą. Aragończycy pokazali się z dobrej strony dopiero po zmianie stron, co wystarczyło na strzelenie dwóch bramek. Swój udział w zwycięstwie miał również golkiper przyjezdnych, Roberto Jimenez, który świetnie bronił strzały miejscowych. Dla Saragossy była to pierwsza wiktoria od 16. spotkań na dwóch frontach!

Na punkt do Espanyolu zbliżyła się Malaga. Na La Rosaleda też zaczęło się dość niespodziewanie - już w 4. minucie Jonathan Pereira zdobył bramkę dla Mallorki. Później jednak na listę strzelców wpisywali się tylko gracze Andaluzyjczyków. Do końca sezonu zapowiada się niezwykle ciekawa walka o europejskie puchary. Po 22. meczach między czwartym a dziewiątym miejscem są zaledwie 2 oczka różnicy, a do tego grona może zbliżyć się jeszcze Sevilla, która swoje spotkanie rozegra w poniedziałek.

Wielkie pretensje do trójki sędziowskiej mogą mieć piłkarze Getafe. W małych derbach Madrytu antybohaterem został prowadzący spotkanie Carlos Delgado Ferreiro, który od dziennika Marca otrzymał notę "0" w 10-punktowej skali. Arbiter uznał dwie bramki strzelone ze spalonych dla Rayo, a dodatkowo w 61. minucie wyrzucił z boiska Michela, choć jego wejście zasługiwało tylko na żółtą kartkę.

Świetną formę potwierdziło Villarreal, które w 4. ostatnich kolejkach zdobyło aż 10 punktów. Żółte Łodzie Podwodne pokonały Granadę 3:1. Dla beniaminka była to pierwsza strata punktów pod wodzą trenera Abela Resino.

Espanyol Barcelona - Real Saragossa 0:2 (0:0)
0:1 - Da Silva 55'
0:2 - Juan Carlos 90'

Malaga CF - Real Mallorca 3:1 (1:1)
0:1 - Pereira 4'
1:1 - Fernandez 11'
2:1 - Toulalan 55'
3:1 - Rondon 69'