Ligue 1: Bordeaux odżyło dzięki Obraniakowi, Polak pomógł pokonać Lyon (wideo)

Żyrondyści kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa odkąd do Bordeaux trafi Ludovic Obraniak. W pojedynku z Olympique Lyon reprezentant Polski miał udział w zdobyciu przez Girondins zwycięskiego gola.

Konrad Kostorz

Przed tygodniem Ludovic Obraniak został bohaterem Bordeaux w wyjazdowym meczu z Lille wygranym 4:3. 27-latek strzelił dwa gole swojemu byłemu klubowi. Tym razem "Ludo" w 41. minucie zacentrował z rzutu rożnego, a piłka trafiła do Yoana Gouffrana, który zdobył jedyną bramkę na Stade Chaban-Delmas.

Po przerwie Obraniak, który rozegrał pełne 90 minut, minimalnie przestrzelił, uderzając z 15 metrów. Poza tym reprezentant Polski popisał się kilkoma udanymi podaniami. Ostatecznie Bordeaux zwyciężyło po raz trzeci z rzędu i w tabeli do 4. pozycji traci już zaledwie 3 "oczka"!

Girondins Bordeaux - Olympique Lyon 1:0 (1:0)
1:0 - Gouffran 41'