KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Górnik Zabrze wydał komunikat w sprawie zatrzymanych piłkarzy

Zarząd Górnika Zabrze SSA stanowczo potępia zachowanie swoich piłkarzy, które miało miejsce w miniony weekend - czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez śląski klub.

Marcin Ziach
Marcin Ziach

W związku z zaistniałą sytuacją do czasu całkowitego wyjaśnienia sprawy ukarani zostają zawodnicy:

Łukasz Skorupski - nie będzie brany pod uwagę na mecz z ŁKS Łódź. Trenuje z drugą drużyną Górnika do odwołania. Ponadto został ukarany wysoką karą finansową. Jednocześnie zawodnik zostaje zobowiązany do przekazania tejże kary - po połowie - na rzecz drużyn młodzieżowych Górnika i współpracujący z klubem Dom Dziecka w Zabrzu z konkretnym przeznaczeniem na wyjazd letni jego wychowanków.

Aleksander Kwiek - nie będzie brany pod uwagę na mecz z ŁKS Łódź. Trenuje z pierwszą drużyną. Ponadto został ukarany wysoką karą finansową. Jednocześnie zawodnik zostaje zobowiązany do przekazania tejże kary - po połowie - na rzecz drużyn młodzieżowych Górnika i współpracujący z klubem Dom Dziecka w Zabrzu z konkretnym przeznaczeniem na wyjazd letni jego wychowanków.

Michał Skorupski - odsunięty od kadry pierwszego zespołu.

- Z informacji, jakie zostały nam przekazane wynika jednoznacznie, że Aleksander Kwiek nie brał udziału w zajściu w takiej formie, w jakiej opisały to media. Po przesłuchaniu świadków został oczyszczony z zarzutów. Ale dla władz klubu sama zaistniała sytuacja i to, że zawodnicy znaleźli się w tym miejscu, jest naganna. W związku z powyższym kary dla zawodników muszą być dotkliwe - wyjaśnia Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika Zabrze.

Zarząd Górnika przeprasza wszystkich kibiców i osoby związane z zabrzańskim klubem za zaistniałą sytuację i ma nadzieję, że w przyszłości nie dojdzie już do podobnych, godnych potępienia zdarzeń.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • Remle Zgłoś komentarz
  to na pewno ktoś ŁKS ich sprowokował. Jest jeszcze inna opcja, o której zapewne wkrótce usłyszymy. Bo w Zabrzu już siedzą i myślą jak z tego wyjść. Według mnie kara wystarczy, a
  Czytaj całość
  swoje i tak odcierpią w sądzie. No i łatka nocnych agresywnych marków do nich przylgnie. A taki S. to dobrego klubu raczej przez to nie trafi
  • Jab Zgłoś komentarz
   Za co Zarząd Górnika przeprasza.To powinni zrobić winowajcy.Dodatkowo powinni przeprosić sponsorów za to że ich pieniądze zamiast zainwestować w siebie i w swoje zdrowie owi pijacy
   Czytaj całość
   inwestują w przemysł gorzelniany.
   • elvis Zgłoś komentarz
    bramkarz jest na sprzedaz wiec dlugonnie bedzie odsuwany,bo sami na tym straca.
    • Mrówa Zgłoś komentarz
     Niektórzy na forach już ich zwalniali, ale dostali karę adekwatną do przewinienia. A zamiast zarządu to kopacze powinni przeprosić.
     • rico-kaboom Zgłoś komentarz
      No i brawo dla zarządu, trzeba przykładnie ich ukarać, żeby następnym razem jeden z drugim się zastanowili co robią. Teraz mają mecz z ŁKS, to może bez nich wygrają i będzie im
      Czytaj całość
      bardziej głupio :D
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×